Од утре отвараат летните тераси на угостителските објекти, во наредните 17 дена полициски час од 21:00

Од утре забраната за движење на населението и на возила од јавен превоз на целата територија на државата, наместо од 20:00 ќе важи од 21:00 до 5:00 наредниот ...
| | веќе видена | слични

Сејшели, каде повеќе од 60% од жителите се целосно вакцинирани, повторно воведуваат епидемиолошки мерки при порастот на нови случаи на коронавирусот. Островот ...
| | веќе видена | слични
8 копии
5 копии
3 копии

Порастот на бројот на заразени со коронавирус на грчкиот остров Калимнос ги поттикна властите денеска да го стават под блокада, ден по олеснување на ...
| | веќе видена | слични

Од денеска полицискиот час ќе почнува од 23 часот, а угостителските објекти ќе работат до 22 и 30 часот, одлучи синоќа Владата. Со оваа одлука, полицискиот час ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Првиот круг разговори меѓу рускиот претседател Владимир Путин и американскиот претседател Џо Бајден заврши по скоро два часа, објави новинската агенција ТАСС, ...
сите 275 | | | веќе видена

Заменик на претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски, денеска имаше средба ...
сите 183 | | | веќе видена

До Советот за општи работи на ЕУ има уште осум дена, а Македонија уште е во голема неизвесност за својата европска иднина, затоа што бугарската техничка влада ...
сите 80 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 147 | | | веќе видена

Новата давачка за граѓаните - Еколошка такса од 3,5 денари за нафтата и нафтените деривати нема да предизвика инфлација уверуваат од Владата. И покрај таксата ...
сите 192 | | | веќе видена

Она што претставува нова реалност во Северна Македонија е фактот дека како актер на меѓународната сцена дебатираме и одлучуваме директно во Агендата на НАТО ...
сите 313 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од утре отвараат летните тераси на угостителските објекти, во наредните 17 дена полициски час од 21:00

Од:
До кого (е-маил):
Порака: