Финишира изградбата на ротирачката сцена и амфитеатарот на Китино Кале

Дел од проектот за ревитализација на Китино Кале е изградба на ротирачка сцена и амфитеатар на највисоката кота на калето, над Спомен костурницата. Изведувачот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во салата „Борис Трајковски“ денес за вакцина дошле и оние кои имаат закажано за в сабота, доаѓаат и лица кои ги испуштиле термините од минатата недела не само ...
сите 536 | | | веќе видена

САД го информираа Советот за безбедност на Обединетите нации дека се подготвени да ги поддржат Израел и Палестинците доколку страните побараат прекин на огнот. ...
сите 763 | | | веќе видена

Аудиоснимка на која се слуша гласот на министерката за одбрана Радмила Шекеринска се појави денеска на нова фејсбук страница насловена „Реформи во СДСМ“. На ...
сите 325 | | | веќе видена

И во наредните две недели да остане на сила полицискиот час кој почнува од полноќ и трае до 4 часот изутрина е препораката на Комисијата за заразни болести по ...
сите 368 | | | веќе видена

Mинистерот за надворешни работи, Бујар Османи, оствари видео средба со министерот за надворешни работи на Чешката Република, Јакуб Кулханек, прва средба по ...
сите 600 | | | веќе видена

Граѓанската Иницијатива „Учебници и настава мора да има“ денеска достави предлог за покренување иницијатива за распишување на референдум до претседателот на ...
сите 338 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска рече дека Владата ќе продолжи да го елаборира Законот за утврдување на правен статус на бесправно изградени објекти, откако ...
сите 272 | | | веќе видена

Актерката Амернис Нокишиќи -Јовановска, објави видео на Инстаграм ден по Рамазан Бајрам во кое додека таа е на фризер, двајцата вработни во фризерницата и ја ...
сите 116 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализирани 6 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 204 лица сомнителни и ...
сите 449 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Финишира изградбата на ротирачката сцена и амфитеатарот на Китино Кале

Од:
До кого (е-маил):
Порака: