Од утре полициски час од 21 часот и отворени летни тераси

7 копии

Одлуката за намалување на рестрикциите воопшто не е политичка. Претходно телефонски се консултирав со членовите на Комисијата на заразни болести, кои се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Епидемиолошката состојба дозволи да се попуштат рестриктивните мерки, да се намали ограничувањето на движење и отворените делови од угостителските објекти да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Одлуката за скратување на полицискиот час и за продолжување на работното време не е политичка, изјави министерот за здравство, Венко Филипче. Тој вели дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за здравство, Венко Филипче, вели дека нема ниту можност, ниту потреба граѓаните да бираат со која вакцина ќе се вакциинираат затоа што сите биле ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство, Венко Филипче, тврди дека одлуката за намалување на рестрикциите воопшто не е политичка. „Претходно телефонски се консултирав со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Рускиот претседател Владимир Путин денешните разговори со неговиот американски колега Џо Бајден ги оквалификува како „контруктивни“. Тој рече дека разговорите ...
сите 314 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 177 | | | веќе видена

Ова го изјави во ексклузивното интервју за МИА бугарскиот премиер Стефан Јанев. Јанев за МИА вели дека е потребно двете влади да седнат и прагматично да ...
сите 77 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата Љупчо Николовски и американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба разговарале за Извршната наредба ...
сите 185 | | | веќе видена

Новата давачка за граѓаните - Еколошка такса од 3,5 денари за нафтата и нафтените деривати нема да предизвика инфлација уверуваат од Владата. И покрај таксата ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од утре полициски час од 21 часот и отворени летни тераси

Од:
До кого (е-маил):
Порака: