По празниците најавена поголема количина вакцини


Над четири и пол илјади дози Фајзер пристигнаа во земјава. Станува збор за донација од Европската унија, наменета за земјите од Западен Балкан меѓу кои и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за здравство Венко Филипче денеска беше во посета на ванкциналниот пункт во СЦ Борис Трајковски а причината на посетата беше донацијата на 4680 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Црвениот крст-Охрид, Сашо Точков, ги демантира наводите на Сашо Денесоски кој себе се претставува како координатор во вакциналниот пункт во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нема зошто да чекаат за вакцина лицата кои се пријавиле меѓу првите на vakcinacija.mk, па дури и да се 20 – годишни, велат од Министерството за здравство. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за здравство и Општина Охрид се оградија од сопственикот на охридски портал, Сашо Денесоски, кој за себе вели дека е координатор за изградба на ...
| | веќе видена | слични

Затворен е пунктот за вакцинирање во Општата болница со проширена дејност во Кочани, а граѓаните кои веќе имаат закажан термин, вакцината против Ковид-19 ќе ја ...
| | веќе видена | слични

Сопственикот на охридски портал и невладина организација, Сашо Денескоски кој се претставува како координатор за изградба на вакциналниот пункт во Охрид, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ПРОВОКАЦИИ ОД БУГАРИЈА, ВЛАДАТА ВЕЛИ ТОА Е ПРОТИВ ДОБРОСОСЕДСТВОТО Целата историска наука во Македонија се заснова на лаги и фалсификат, изјави проф. Кирил ...
сите 600 | | | веќе видена

Рускиот амбасадор во Вашингтон, кој беше вратен во неговата земја на консултации во март, денеска отпатува во САД, во согласност со неодамнешниот договор меѓу ...
сите 227 | | | веќе видена

Од опозициската ВМРО-ДПМНЕ реагираат на како што велат неспособноста на Филипче и Заев, која според оваа партија, резултира со бројка од околу 20 илјади ...
сите 123 | | | веќе видена

Полицијата за шест часа казни 66 возачи за брзо возење на автопатот Скопје-Велес и скопската обиколница, соопшти Министерството за внатрешни работи.„Денеска од ...
сите 303 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

По празниците најавена поголема количина вакцини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: