Владата и поглаварите на МПЦ-ОА и на ИВЗ со апел да продолжи почитувањето на мерките

4 копии

Преземените мерки за заштита на јавното здравје дадоа резултати, што го покажува намалувањето на бројот на заболени лица и на граѓани кои имаат потреба да ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Високи членови на СДСМ во Владата се лути на поглаварот на Македонската православна црква, архиепископот г.г.Стефан затоа што не сака да го тргне од своите ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, заедно со првиот-заменик на претседателот на Владата и министер за политички систем и ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев, неговиот прв заменик Артан Груби, министерот за здравство, Венко Филипче и директорот на Комисијата за односи со верските заедници и ...
| | веќе видена | слични

Во соопштението кое што првично беше испратено до медиумите од страна на Владата за поглавар на ИВЗ се уште бил реисот Сулејман Реџепи, но само за кратко, ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев, вицепремиерот и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби, министерот за здравство Венко Филипче и директорот на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Заменик на претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски, денеска имаше средба ...
сите 188 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 75 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата и поглаварите на МПЦ-ОА и на ИВЗ со апел да продолжи почитувањето на мерките

Од:
До кого (е-маил):
Порака: