(Видео) 43 прекршувања на забраната за движење, 484 санкции за неносење маска


Синоќа, 43 лица не ја почитувале забраната за движење, соопшти МВР. Во текот на изминатото деноноќие, пак, за мерката за носење лична заштита на лицето ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Во текот на изминатото деноноќие, пак, регистрирани се 384 прекршоци за неносење заштитна маска на лице  на територијата на државата. МВР апелира до граѓаните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сообраќајната полиција со најмногу работа за продолжениот викенд. Најголем дел од казните биле за брзо возење. Од над 1.000 санкции околу 700-тини службениците ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 260 прекршоци, информираат од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче вели дека сите скопјани на возраст од над 40 години, кои до крајот на април се пријавиле за вакцинација ги добиле своите ...
сите 530 | | | веќе видена

Одговарајќи на новинарско прашање во врска со обвинувањата на министерката Мила Царовска дека ВМРО-ДПМНЕ го опструира законот за дигитални учебници, ...
сите 320 | | | веќе видена

По најавите на премиерот и вицепремиерот Зоран Заев и Љупчо Николовски дека власта нема да дозволи да се уриваат 50.000 дивоградби, домови на сиромаштијата, по ...
сите 263 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 85 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 311 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
сите 443 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во однос на денешниот конгрес на СДСМ истакна дека конгресот е внатрепартиска работа на СДСМ, но дека не ...
сите 151 | | | веќе видена

Вицепремиерот Никола Димитров за грчкиот дневен весник „Та Неа“ изјави дека Грција е многу важен трговски партнер и во Северна Македонија имаме големи грчки ...
сите 482 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) 43 прекршувања на забраната за движење, 484 санкции за неносење маска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: