Општина Центар: ДУП-от кај „Холидеј Ин“ ќе се суспендира ако се утврди штета

Дали ќе се суспендира планот за изградба на трите висококатници спроти „Холидеј ин“ или сепак ќе се гради ќе се знае до Велигден, но официјалната одлука ќе ...
| | веќе видена | слични

Согласно законската регулатива од областа на планирањето, со ГУП–от, градот Скопје е поделен на 162 Градски четврти преку исто толку Детални урбанистички ...
| | веќе видена | слични

Точно е дека сме заинтересирани за купување на земјиштето во близина на Железара за кое се вознемири јавноста, но не планираме да гориме отпад, туку да ...
| | веќе видена | слични

„Комисијата за урбанизам на Општина Центар уште на 8 април изготвила стручен елаборат за суспензија на деталниот урбанистички план за земјиштето кај Холидеј ...
| | веќе видена | слични

И покрај реакциите и сомнежите на „02 Иницијатива“ и локалните граѓани, општина Гази Баба и градоначалникот Борис Георгиевски досега не дадоа јасни одговори за ...
| | веќе видена | слични

Имаме градежна дозвола и не градиме незаконски, се вели во писмената реакција на ДИС Енергија до Слободен печат во врска со текстот под наслов „ ...
| | веќе видена | слични

Ќе добие ли Скопје топилница за преработка на цинкова прашина на само неколку километри од центарот на градот? О2 Иницијатива предупредува дека на три парцели ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Гази Баба, Борис Георгиевски се огласи по Фејсбук по реакцијата на „02 Иницијатива“ за планираните активности со трите урбанистички проекти ...
| | веќе видена | слични

Помина еден месец откако инвеститорите МГ „Фешн“ и Македонската православна црква (МПЦ-ОА) уплатија комуналии за првата од трите кули кај „Холидеј ин“ во ...
| | веќе видена | слични

Искршени прозорци, руинирани скали и ѕидни конструкции, стакло и шприцови на сите страни. Ова е сликата на стечајната фабрика за обоени метали „Купрум“ која ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот од Македонска алијанса за европска интеграција (МАЕИ), Васил Стерјовски, во обраќањето на денешната пленарна седница на албанскиот парламент се ...
сите 631 | | | веќе видена

Забрзувањето на европската перспектива за Република Северна Македонија зависи само од ангажманот и резултатите во дијалогот со Бугарија. Ова го изјави ...
сите 347 | | | веќе видена

Утре ќе се задржи многу топло време со натпросечни температури за овој период од годината, кои на места во југоисточниот дел од земјата ќе го надминат 40-тиот ...
сите 295 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Општина Центар: ДУП-от кај „Холидеј Ин“ ќе се суспендира ако се утврди штета

Од:
До кого (е-маил):
Порака: