В среда да се отворат летните тераси на кафулињата и кафеаните и полициски час од 21 часот, предлага Комисијата за заразни болести

Комисијата за заразни болести предлага полицискиот час од среда, 28 април, да почнува од 21 часот и да трае до 5 часот, објави Државната агенција МИА. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Владата денеска на седница треба да решава по предлогот на Главниот координативен кризен штаб за скратување на полицискиот час и за продолжување на работното ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Започнува масовната имунизација на населението, во повеќе регионални центри низ државата – Скопје, Куманово, Штип, Кавадарци, Тетово, Охрид и Битола. ...
| | веќе видена | слични

Мерките веќе денеска треба да се најдат на владина седница. Денеска започнува и масовната имунизација на населението во Македонија во  повеќе градови ширум ...
| | веќе видена | слични

Со големо задоцнување, денеска со 200.000 вакцини кои деновиве стигнаа од Кина, а кои премиерот Зоран Заев и министерот Венко Филипче ги најавуваа и одложуваа ...
| | веќе видена | слични

Предвидено е да се вакцинираат меѓу 10 до 15 илјади граѓани на ден, со што здравствените власти очекуваат до почетокот на летото да имаме висок процент на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Полицискиот час да почнува од 23 часот, е еден од предлозите на комисијата за заразни болести , по кој ќе одлучува денеска Владата. Зелено светло, министрите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Заменик на претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски, денеска имаше средба ...
сите 188 | | | веќе видена

До Советот за општи работи на ЕУ има уште осум дена, а Македонија уште е во голема неизвесност за својата европска иднина, затоа што бугарската техничка влада ...
сите 80 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 147 | | | веќе видена

Нема подобрување во македонско - бугарските односи. Бугарија е во стапица поради блокадата на Северна Македонија, вели екс бугарскиот заменик-министер за ...
сите 479 | | | веќе видена

Романските новинари пишуваат за македонската навивачка фаланга, дека уште синоќа го освоиле Букурешт, покажувајќи ретко видени емоции и љубов кон државата и ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

В среда да се отворат летните тераси на кафулињата и кафеаните и полициски час од 21 часот, предлага Комисијата за заразни болести

Од:
До кого (е-маил):
Порака: