Утре истекуваат рестриктивните мерки, од анализата на епидемилошката состојба се очекуваат нови

Постојните мерки за ограничување на движењето и другите рестрикции и мерки за примена на личната заштита за спречување на ширењето на КОВИД-19 истекуваат утре, ...
| | веќе видена | слични

Податоците на Министерството за здравство покажуваат дека се регистрирани 97 сериозно болни, од кои 63 лица се ставени на респиратори. Последен пат таа бројка ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бројот на сериозно болни пациенти со коронавирус во Израел се намали на помалку од 100 лица, првпат во последните десет месеци, јави ДПА. Податоците на ...
| | веќе видена | слични

Во болниците низ државата, според денешните податоци од Министерството за здравство, хоспитализирани се вкупно 1.068 пациенти поради компликации од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализирани 24 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 446 лица сомнителни и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјата е пријавено дека се лекуваат вкупно 622 пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот, а ...
| | веќе видена | слични

Вкупно 1.068 пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот се лекуваат на инфективните оддели во Скопје и во болниците во другите градови. Има околу 745 ...
| | веќе видена | слични

По извештаите на болниците кои пристигнуваат во Министерството за здравство на дневна основа, во болницата во Битола се хоспитализирани 79 пациенти позитивни и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дозволете да ве информирам дека на седницата на Извршниот комитет кој се одржа вчера во Битола, донесена е одлука за продолжување на протестите за спречување ...
сите 394 | | | веќе видена

Целиот свет со внимание ја следеше здравствената состојба на данскиот фудбалер Кристијан Ериксен, кој на натпреварот меѓу Финска и Данска на Европското ...
сите 264 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Бугарија даде и дава безброј докази за добра волја, за желба за плоден политички дијалог, но потребно е да се одговори на ист начин, а не да се води жестока, ...
сите 76 | | | веќе видена

Дваесет и еден нов случај на КОВИД-19 од направени 4370 тестирања, еден починат и седум оздравени пациенти се регистрирани вчера. На инфективните одделенија во ...
сите 422 | | | веќе видена

Двајца повредени е билансот од сообраќајната несреќа што попладнево се случи на регионалниот пат кај долнореканското село Скудриње. По извршениот увид, ...
сите 167 | | | веќе видена

Блокадите што ги организира ВМРО-ДПМНЕ имаат една причина, а причината е нетранспарентноста на власта и тајните преговори кој што двоецот Заев-Бучковски ги ...
сите 177 | | | веќе видена

Прв случај на бразилската мутација P.1.2 (VOC-21JAN-02) потврдена е во Грција, а според грчките медиуми случајот е регистриран кај маж во Атина.Засега нема ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Утре истекуваат рестриктивните мерки, од анализата на епидемилошката состојба се очекуваат нови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: