Еве зошто сегашниот пад на биткоинот може да служи како отскочна даска за неговиот иден раст до 100.000 долари

Време зa читање: 2 минути Биткоин изгуби повеќе од 20 проценти од својата вредност во последните десет дена, но тоа можеби не е лошо за неговата долгорочна ...
| | веќе видена | слични

Етереум, втората најпопуларна криптовалута, продолжи да расте во изминатите 24 часа, а вечерва, околу 4 часот наутро, ја надмина границата од 3.000 американски ...
| | веќе видена | слични

Тајна спакувана во загатка, обвиткана во превез на мистерија. Дури и по десет години од исчезнувањето на лицето кое го користеше псевдонимот Сатоши Накамото ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути ЈП Морган објави интересна белешка за инвеститорите во која се обиде да објасни зошто етеричниот пазар се снаоѓаше подобро од ...
| | веќе видена | слични

Во претседателскиот декрет кој денеска стапи на сила во Турција, трговијата со криптовалути е окарактеризирана како „финансирање на тероризмот и перење пари“. ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Вредноста на Dogecoin се зголеми за 20 проценти вчера, на 32 центи, а Твитер може да биде најблагодарен за ваквото сценарио. Поточно, ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Биткоинот сè уште се движи по пониските вредносни граници иако успеа да се одржи над клучната поддршка. За време на пишувањето, БТК ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателите на Русија и на САД, Владимир Путин и Џо Бајден, излегоа со заедничка изјава за прашањата на стратешката стабилност. Лидерите посочија дека ...
сите 355 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 160 | | | веќе видена

Европската перспектива на Северна Македонија и Албанија не е предмет на спор и Бугарија секогаш ги поддржува, вели бугарскиот премиер Стефан Јанев во ...
сите 451 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ е партија која има јасна цел, а таа е напредна Македонија со заштитени национални и државни интереси, се наведува во партиското соопштение.Во таа ...
сите 148 | | | веќе видена

Зголемувањето на еколошката такса за горивата нема драстично да ја намали потрошувачката, но зголемените цени негативно ќе влијаат на стандардот на граѓаните. ...
сите 247 | | | веќе видена

Навистина сме многу горди за договорот од Преспа, многу сме горди бидејќи сметаме дека два балкански народа покажаа дека може да постои начин на соработка и ...
сите 191 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еве зошто сегашниот пад на биткоинот може да служи како отскочна даска за неговиот иден раст до 100.000 долари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: