Германија позајми уште 60 милијарди евра

Повеќе од пет милиони граѓани денеска ќе гласаат за 136 членови на локалниот Парламент на шпанскиот автономен регион Мадрид. Социјалистите, кои пред две години ...
| | веќе видена | слични
6 копии
5 копии

Франција и Германија го поддржуваат предлогот на САД за воведување глобален минимален данок на добивка од 21 отсто, соопштија денеска министрите за финансии на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кандидатот на конзервативците за германски канцелар Армин Лашет денеска повика на создавање нова „пионерска ера” во најголемата европска економија, откако ...
| | веќе видена | слични

Останато

Американскиот претседател Џо Бајден на прес-конференција по состанокот со рускиот претседател Владимир Путин изјави дека неговата агенда не е против Русија, ...
сите 352 | | | веќе видена

Европската перспектива на Северна Македонија и Албанија не е предмет на спор и Бугарија секогаш ги поддржува, вели бугарскиот премиер Стефан Јанев во ...
сите 609 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 169 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 282 | | | веќе видена

Зголемувањето на еколошката такса за горивата нема драстично да ја намали потрошувачката, но зголемените цени негативно ќе влијаат на стандардот на граѓаните. ...
сите 247 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Германија позајми уште 60 милијарди евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: