ВИДЕО | Арсовски: Владата решава наследен проблем – Пауновски не го почитува етичкиот кодекс, зијан ќе бидат и директорот и владата


Интерпелацијата како механизам е малку комплициран, бидејќи зависи од мнозинството во Собранието. Кога ќе поднесе некоја партија интерпелација кај неа паѓа ...
| | веќе видена | слични

Врие во СДСМ, се отцепуваат фракции. Пркосот на Пауновски, се повлекува Радмисла Шекеринска од заменичкото место. Што е следно во СДСМ? Незадоволство во ...
| | веќе видена | слични

Одбиените лица од страна на екс директорот на ДПИ Стојко Пауновски мора да се примат на работа, тоа е одлука на Влада. Тука нема дискусија и нема дилеми. Јас ...
| | веќе видена | слични

Пазарниот инспекторат не е во сопственост на Заев, и тој не може да одлучува каква политика ќе има инспекторатот. Тоа е самостоен орган со сопствен буџет и ...
| | веќе видена | слични

Коста Петров потпретседател на СДСМ и директор на фондот за иновации во емисијата 24 анализа рече дека сите проблеми треба да се решаваат со разговор на маса. ...
| | веќе видена | слични

Миле Талески пратеник од СДСМ во емисијата 24 анализа истакна дека владата сакала да го реши проблемот со рамковните вработувања и најде решение врз основа на ...
| | веќе видена | слични

Политичкиот аналитичар Алберт Муслиу во емисијата 24 анализа ја објасни одлуката на влада во врската за разрешувањето на Пауновски по одбивањето на рамковните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дозволете да ве информирам дека на седницата на Извршниот комитет кој се одржа вчера во Битола, донесена е одлука за продолжување на протестите за спречување ...
сите 394 | | | веќе видена

Целиот свет со внимание ја следеше здравствената состојба на данскиот фудбалер Кристијан Ериксен, кој на натпреварот меѓу Финска и Данска на Европското ...
сите 264 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Бугарија даде и дава безброј докази за добра волја, за желба за плоден политички дијалог, но потребно е да се одговори на ист начин, а не да се води жестока, ...
сите 76 | | | веќе видена

Дваесет и еден нов случај на КОВИД-19 од направени 4370 тестирања, еден починат и седум оздравени пациенти се регистрирани вчера. На инфективните одделенија во ...
сите 422 | | | веќе видена

Двајца повредени е билансот од сообраќајната несреќа што попладнево се случи на регионалниот пат кај долнореканското село Скудриње. По извршениот увид, ...
сите 167 | | | веќе видена

Блокадите што ги организира ВМРО-ДПМНЕ имаат една причина, а причината е нетранспарентноста на власта и тајните преговори кој што двоецот Заев-Бучковски ги ...
сите 177 | | | веќе видена

Прв случај на бразилската мутација P.1.2 (VOC-21JAN-02) потврдена е во Грција, а според грчките медиуми случајот е регистриран кај маж во Атина.Засега нема ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВИДЕО | Арсовски: Владата решава наследен проблем – Пауновски не го почитува етичкиот кодекс, зијан ќе бидат и директорот и владата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: