Полициски час од 21:00 часот и отворање на летните тераси на угостителските објекти, предлага Комисијата за заразни болести

Скопје, 26. април 2021 (ИНПРЕС) – Полицискиот час да почнува од 21:00 до 05:00 часот и отворање на летните тераси на угостителските објекти, е предлогот на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Започнува масовната имунизација на населението, во повеќе регионални центри низ државата – Скопје, Куманово, Штип, Кавадарци, Тетово, Охрид и Битола. ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Полицискиот час да почнува од 23 часот, е еден од предлозите на комисијата за заразни болести , по кој ќе одлучува денеска Владата. Зелено светло, министрите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Главниот кризен штаб предлага олабавување на рестрикциите од среда. Полицискиот час ќе се намали и ќе почнува во 23, наместо во 21 часот, а угостителите ќе ...
| | веќе видена | слични

Полицискиот час од среда да почнува од 23, а кафулињата да работат до 22.30 часот, е предложено на денешниот состанок на Централниот кризен штаб, а одлуката ...
| | веќе видена | слични

Главниот координативен кризен штаб на денешната седница ги разгледуваше предлозите пристигнати од Министерството за здравство и врз основа на нив предлага на ...
| | веќе видена | слични

По шест месеци пауза, поради карантинот и рестрикциите, од денеска се отвораат угостителските објекти во Грција, под посебни правила и протоколи, а полицискиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот од Македонска алијанса за европска интеграција (МАЕИ), Васил Стерјовски, во обраќањето на денешната пленарна седница на албанскиот парламент се ...
сите 762 | | | веќе видена

Забрзувањето на европската перспектива за Република Северна Македонија зависи само од ангажманот и резултатите во дијалогот со Бугарија. Ова го изјави ...
сите 282 | | | веќе видена

Едно лице е повредено во инцидентот кој се случил вчера вечер во Старата скопска чаршија. Како што информираат од СВР Скопје за Република, околу 23.10 часот, ...
сите 323 | | | веќе видена

Утре ќе се задржи многу топло време со натпросечни температури за овој период од годината, кои на места во југоисточниот дел од земјата ќе го надминат 40-тиот ...
сите 290 | | | веќе видена

Мрзеливиот Шилегов 3 месеци пред избори ветува проекти, а 4 години со прст нема мрднато. Шилегов ветуваше и тунел под Кале, па завршивме само со ѓубре под ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Полициски час од 21:00 часот и отворање на летните тераси на угостителските објекти, предлага Комисијата за заразни болести

Од:
До кого (е-маил):
Порака: