Протест за ослободување на осудените за „27 април“


Тероризам е претешка квалификација за обвинетите за 27 април. Тоа е најтешка квалификација, изјави уште во октомври 2018 година претседателот на ДУИ Али Ахмети ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот не планира да даде помилување на осудените лица. Неговата изјава предизвика реакции и кај владејачката СДСМ, но и кај албанскиот опозициски блок. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Неприфатливо е претседателот на државата да станува дел од дебата за помилување на терористите од 27 април, преквалификација на делото или слични игри, реагира ...
| | веќе видена | слични

 Неприфатливо е, претседател на една држава членка на НАТО, како пример да го зема југословенскиот правен систем. Последните изјави и ставови на Претседателот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Последните изјави и ставови на Претседателот Стево Пендаровски за судскиот случај „27 април“ се спротивни со сите негови досегашни ветувања за правна држава за ...
| | веќе видена | слични

Реакција на Коалицијата Алијанса за Албанците- АлтернАтивА на изјавата на претседателот Стево Пендаровски поврзана со случајот “27април” “Неприфатлива е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски вели дека партијата продолжува со организирање на предупредувачки протести во насока на фактите, а тоа е дека ...
сите 460 | | | веќе видена

Премиерот, Зоран Заев, денеска имаше средба со амбасадорката на Соединетите Американски Држави, Кејт Брнз, при што во фокусот на разговорите беше извршната ...
сите 279 | | | веќе видена

Цела Македонија со нетрпеливост и возбуда ја чека недела, кога во 18.00 часот, македонската фудбалска репрезентација ќе го има својот прв настап на едно големо ...
сите 192 | | | веќе видена

Повторно се затвора главниот град на Чиле, Сантијаго и покрај доброто темпо на вакцинацијата. Здравствените власти најавија повторно затворање на ...
сите 499 | | | веќе видена

Без резултат заврши 14-тиот состанок на Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија за историски и образовни прашања меѓу Бугарија и Република ...
сите 66 | | | веќе видена

Администрацијата на американскиот претседател Џо Бајден се очекува да изврши зголемен притисок врз бугарија за откочување на евроинтегративниот процес на ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Протест за ослободување на осудените за „27 април“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: