Во ковид центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 34 пациенти

18 копии
18 копии

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 617 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
| | веќе видена | слични
22 копии

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот кои се лекуваат на инфективните оддели во главниот град и во болниците низ земјава е 1102 и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На инфективните оддели низ земјава се лекуваат вкупно 1085 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот и во ковид-центрите има 757 празни болнички ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во последното деноноќие, на Интерните и хируршки клиники имало 11 приеми. Во ковид центарот во ГОБ 8 Септември имало 4 примени пациенти и 4 билe примени на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

По извештаите на болниците кои пристигнуваат во Министерството за здравство на дневна основа, во болницата во Битола се хоспитализирани 77 пациенти позитивни и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Она што како лекција мора да го научиме е дека заедно со процесот за вакцинација, примената на толку едноставните мерки за заштита од Ковид-19 е од круцијално ...
| | веќе видена | слични

Можеме да направиме еден поинаков Велигден со кршење и размена на јајца во природа, вели директорката на Инфективната клиника, Милена Стевановиќ, која апелира ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче јавноста секојдневно го гледа во темен костум и бела кошула на честите прес-конференции кога информира за сите ...
сите 118 | | | веќе видена

Поради наглото зголемување на бројот на заразени лица, градоначалникот на Москва, Сергеј Собјанин, прогласи неработни денови од 15 до 19 јуни, кои ќе им бидат ...
сите 662 | | | веќе видена

Бугарија даде и дава безброј докази за добра волја, за желба за плоден политички дијалог, но потребно е да се одговори на ист начин, а не да се води жестока, ...
сите 76 | | | веќе видена

Блокадите што ги организира ВМРО-ДПМНЕ имаат една причина, а причината е нетранспарентноста на власта и тајните преговори кој што двоецот Заев-Бучковски ги ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 34 пациенти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: