МЗ: Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 34 пациенти

20 копии

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот кои се лекуваат на инфективните оддели во главниот град и во болниците низ земјава е 1102 и ...
| | веќе видена | слични
16 копии
15 копии
2 копии

По извештаите на болниците кои пристигнуваат во Министерството за здравство на дневна основа, во болницата во Битола се хоспитализирани 87 пациенти позитивни и ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Она што како лекција мора да го научиме е дека заедно со процесот за вакцинација, примената на толку едноставните мерки за заштита од Ковид-19 е од круцијално ...
| | веќе видена | слични

Можеме да направиме еден поинаков Велигден со кршење и размена на јајца во природа, вели директорката на Инфективната клиника, Милена Стевановиќ, која апелира ...
| | веќе видена | слични

Директорката на Инфективната клиника Милена Стевановиќ во интервју за Сител телевизија вели бројката на хоспитализирани е се уште висока, иако вели дека се ...
| | веќе видена | слични

Намалувањето на бројот на новоинфицирани секако ќе придонесе да се намали бројот на смртни случаи, но во времето што следува, вели директорката на Инфективна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ и претседател на собраниската Комисија за надворешна политика Антонио Милошоски денеска соопшти дека за среда во 15.00 часот ќе закаже ...
сите 402 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче јавноста секојдневно го гледа во темен костум и бела кошула на честите прес-конференции кога информира за сите ...
сите 118 | | | веќе видена

Цела Македонија со нетрпеливост и возбуда ја чека недела, кога во 18.00 часот, македонската фудбалска репрезентација ќе го има својот прв настап на едно големо ...
сите 528 | | | веќе видена

Дваесет и еден нов случај на Ковид-19 од направени 4370 тестирања, еден починат и седум оздравени пациенти се регистрирани вчера. На инфективните одделенија во ...
сите 663 | | | веќе видена

Бугарија даде и дава безброј докази за добра волја, за желба за плоден политички дијалог, но потребно е да се одговори на ист начин, а не да се води жестока, ...
сите 76 | | | веќе видена

Блокадите што ги организира ВМРО-ДПМНЕ имаат една причина, а причината е нетранспарентноста на власта и тајните преговори кој што двоецот Заев-Бучковски ги ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МЗ: Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 34 пациенти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: