Шаленберг: Ќе испратиме 119.000 вакцини за С. Македонија


5 копии

Она што сега му треба на регионот е европска перспектива, а не да дискутираме за проблеми од историјата. Словачка е силен поддржувач на процесот на проширување ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот европратеник Андреј Ковачев повторно објави критики до македонскиот Стево Пендаровски, овој пат после неговото гостување во емисијата „Само ...
| | веќе видена | слични

Нема гаранции за датум во јуни – на Македонија и останаа само надежите дека европската врата можеби ќе се отвори ова лето. И покрај лобирањата на македонската ...
| | веќе видена | слични

Треба да се разгранички што е политички, а што историски критериум, изјави  Пендаровски, во Само интервју и изрази оптимизам дека решение за спорот ќе има, но ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот европратеник Андерј Ковачев вели дека македонските власти треба да сфатат дека нив не им е проблем политичката криза во Бугарија и тоа што нема ...
| | веќе видена | слични

„Се чини дека некои луѓе продолжуваат да живеат во свет со паралелна реалност или се преправаат дека се погодени. Според претседателот на Македонија, ...
| | веќе видена | слични

Реално во овој момент не можеме да направиме многу. Ние сме подготвени, но од другата страна немаме соговорник со полн легитимитет за да ги заокружиме ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Разговор со наслов „Жугиќ против Албанците“, а со фотографија од актерката и претседателка на Градскиот комитет на Унија на жени при ВМРО-ДПМНЕ, Јелена Жугиќ, ...
сите 214 | | | веќе видена

„Забрането е инсајдерско прибирање информации за сватовите; свекрвата и снаата да се задолжително и во секој момент на дистанца од 100 метри“ се само дел од ...
сите 156 | | | веќе видена

Извршната наредба на Бајден за Западен Балкан ќе биде алатка за адресирање на закани за стабилноста и напредокот на демократските институции, рече портпаролот ...
сите 190 | | | веќе видена

Над 50 работнички од штипската конфекција „Алкон текс“, кои протестираа поради тоа што биле ставени на принуден одмор, го ставија протестот во мирување. Бисера ...
сите 101 | | | веќе видена

Британски епидемиолог Нил Фергусон вели дека индискиот сој на коронавирус се пренесува 60 отсто побрзо од британскиот. Засега, не е јасно колку добро вакцината ...
сите 163 | | | веќе видена

Невладината Охрид СОС на својот фејсбук профил постави видео на кое може да се види како се уништува струшкото крајбрежје, додека лидерот на ДУИ, Али Ахмети ја ...
сите 145 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна незгода се случи вчера, на крстосница од булевар „Србија“ и булевар „Борис Трајковски“ во Кисела Вода, информира Министерството за внатрешни ...
сите 52 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шаленберг: Ќе испратиме 119.000 вакцини за С. Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: