Заев се уште не го видел Предлог-законот за државјанство


6 копии

„Примарното прашање е дека состојбата во Парламентот е лоша. А, лоша е поради насилното однесување на владејачкото мнозинство, сами го споменавте и петтиот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во Дневникот на МТВ, истакна дека Зоран Заев продолжи со политизација на правосудството во Македонија и тоа го ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Новиот закон на министерката за образование и наука Мила Царовска со кој сака да воведе само електронски учебници не е реформа, туку желба за подлабоки џебови ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување на МТВ вели дека новиот закон за дигитализација во образованието кој сака да го спреведе ...
| | веќе видена | слични

Премеирот Зоран Заев продолжува со политизацијата на правосудството во Македонија и тоа го покажа и со поставувањето на првиот човек на Судскиот совет, а се ...
| | веќе видена | слични

Oткако денеска премиерот Зоран Заев изрази незадоволство од верзијата на законот за државјанство што ја достави коалицијата Алијанса за Албанците и ...
| | веќе видена | слични

Може ли неколкуте спорни закони за опозицијата но и барањето на ВМРО-ДПМНЕ за посебна собраниска седница за 6от пакет економски закони да биде причина за нови ...
| | веќе видена | слични

Во Собранието вчера споделив како се чувствувам околу потребата за соработка, како прв одговорен во извршната власт, направив сериозни отстапки поради тоа што ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Никој не очекуваше поголемо обновување на односите или нешто слично кога минатата недела се состанаа Џо Бајден и Владимир Путин во Женева, згора на тоа, некои ...
сите 321 | | | веќе видена

„Ве молам. Билатералните прашања да се решаваат билатерално, без блокирање на напредокот на целата Европска унија. Да размислиме стратегиски и да сфатиме: ...
сите 394 | | | веќе видена

„Пред три години, Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев презеде одговорност, влезе одлучно во процесите и испиша нова историја. Денешниот ден во ...
сите 161 | | | веќе видена

На подрачјето на Центар полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција во координација со Секторот за меѓународна полициска соработка – Одделение ...
сите 461 | | | веќе видена

Бугарија го потврди својот став за европската перспектива на Република Македонија на денешниот редовен состанок на Советот за општи работи во Луксембург, ...
сите 535 | | | веќе видена

Иако се уште нема официјално владино соопштение, министерот за финансии Фатмир Бесими преку фејсбук информираше дека Владата го усвоила предлогот на ...
сите 293 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев се уште не го видел Предлог-законот за државјанство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: