Трајанов: Ни најавија „Фајзер“, нè вакцинираa со „спутник В“

Се потрошија и дополнителните 250 вакцини за заштита од ковид-19 наменети за жителите од Велешко. Вакцинацијата со кинеската валцина на „Синофарм“, која се ...
| | веќе видена | слични

Готов е пунктот за имунизација во спортската сала јордан мијалков во Штип. Се чекаат уште вакцините. Тука е предвидено да се вакцинираат сите граѓани од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Утре ќе се задржи многу топло време со натпросечни температури за овој период од годината, кои на места во југоисточниот дел од земјата ќе го надминат 40-тиот ...
сите 287 | | | веќе видена

Ахмети ја отвори вратата за промена на химната, знамето и грбот, а Заев потрча да ја затвори, но јавноста не му верува на премиерот. Јавноста го прими демантот ...
сите 130 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трајанов: Ни најавија „Фајзер“, нè вакцинираa со „спутник В“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: