Секој понеделник во мај ќе стигнуваат 5-7.000 вакцини од „Фајзер“

6 копии
12 копии

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализирани 59 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 473 лица сомнителни и ...
| | веќе видена | слични
8 копии
4 копии

Последните десетина дена во Кичево е забележливо, дека бројот на новозаболени од Ковид-19 во однос на тестирани е над републичкиот просек и се движи од 40 до ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По извештаите на болниците кои пристигнуваат во Министерството за здравство на дневна основа, во болницата во Битола се хоспитализирани 97 пациент позитивен и ...
| | веќе видена | слични

Првиот случај на индиска мутација на коронавирусот е регистриран во Франција во четвртокот. Пациентот е регистриран во областа Лот и Гарон, на југо-запад од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателите на Русија и на САД, Владимир Путин и Џо Бајден, излегоа со заедничка изјава за прашањата на стратешката стабилност. Лидерите посочија дека ...
сите 355 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 160 | | | веќе видена

Европската перспектива на Северна Македонија и Албанија не е предмет на спор и Бугарија секогаш ги поддржува, вели бугарскиот премиер Стефан Јанев во ...
сите 451 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ е партија која има јасна цел, а таа е напредна Македонија со заштитени национални и државни интереси, се наведува во партиското соопштение.Во таа ...
сите 148 | | | веќе видена

Зголемувањето на еколошката такса за горивата нема драстично да ја намали потрошувачката, но зголемените цени негативно ќе влијаат на стандардот на граѓаните. ...
сите 247 | | | веќе видена

Навистина сме многу горди за договорот од Преспа, многу сме горди бидејќи сметаме дека два балкански народа покажаа дека може да постои начин на соработка и ...
сите 191 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Секој понеделник во мај ќе стигнуваат 5-7.000 вакцини од „Фајзер“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: