Филипче: Попушта притисокот кон болниците и се намалува бројот на прегледи во ковид центрите


Попушта притисокот кон болниците и се намалува бројот на прегледи во ковид центрите, рече денеска министерот за здравство, Венко Филипче, на прес ...
| | веќе видена | слични

На прашањето дали се нормализирал односот со шефот на државата, Стево Пендаровски, по вербалната препирка пред извесно време, министерот за здравство Венко ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кинеската вакцина „Синофарм“, од која денеска во земјава пристигнаа 200 илјади дози и од вторник се очекува да започне масовната имунизација на населението, е ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче тврди дека ако во иднина е потребно да се смени платформата на вакцината со цел да дејствува на некој нов сој или ...
| | веќе видена | слични

Како дел од критичната инфраструктура, членовите на Владата треба да се вакцинираат после пратениците, можеби од следната недела па натаму. Сметам дека е добар ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство, Венко Филипче, во вечерашното интервју на „360 степени“ изјави дека вакцината „Синофарм“, која денеска пристигна во земјава во 200 ...
| | веќе видена | слични

Иако засега нема најави дека вакцината на кинескиот производител „Синофарм“, ќе се одобрува од европската агенција за лекови (ЕМА), тоа не е показател за ...
| | веќе видена | слични

Според заменик министерот за здравство, Илир Хасани, состојбата со Ковид 19 во државата почнува да стивнува, главно вели, поради последица на преземените ...
| | веќе видена | слични

„Енормно паѓа бројот на заразени, граѓаните ги почитуваа мерките, но и самите мерки дадоа резултати. Епидемиолошката крива на починати доцни две недели и затоа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Заменик на претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски, денеска имаше средба ...
сите 187 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 75 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 147 | | | веќе видена

Романските новинари пишуваат за македонската навивачка фаланга, дека уште синоќа го освоиле Букурешт, покажувајќи ретко видени емоции и љубов кон државата и ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче: Попушта притисокот кон болниците и се намалува бројот на прегледи во ковид центрите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: