Филипче: Се намалуваат болничките прегледи, наредната недела ќе се одлучува за нови рестрикции


Се намалуваат болничките прегледи во ковид- центрите, верувам дека овие трендови ќе продолжат. На почетокот на наредната недела ќе зборуваме за тоа какви ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кинеската вакцина „Синофарм“, од која денеска во земјава пристигнаа 200 илјади дози и од вторник се очекува да започне масовната имунизација на населението, е ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче тврди дека ако во иднина е потребно да се смени платформата на вакцината со цел да дејствува на некој нов сој или ...
| | веќе видена | слични

Како дел од критичната инфраструктура, членовите на Владата треба да се вакцинираат после пратениците, можеби од следната недела па натаму. Сметам дека е добар ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство, Венко Филипче, во вечерашното интервју на „360 степени“ изјави дека вакцината „Синофарм“, која денеска пристигна во земјава во 200 ...
| | веќе видена | слични

Иако засега нема најави дека вакцината на кинескиот производител „Синофарм“, ќе се одобрува од европската агенција за лекови (ЕМА), тоа не е показател за ...
| | веќе видена | слични

Според заменик министерот за здравство, Илир Хасани, состојбата со Ковид 19 во државата почнува да стивнува, главно вели, поради последица на преземените ...
| | веќе видена | слични

„Енормно паѓа бројот на заразени, граѓаните ги почитуваа мерките, но и самите мерки дадоа резултати. Епидемиолошката крива на починати доцни две недели и затоа ...
| | веќе видена | слични

Бројот на новозаболени од Ковид-19 се намалува, трендот е дефинитивно таков, епидемиолошката крива е во опаѓање. Денеска има и помалку од 100 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Никола Димитров, денеска на Скопскиот економски форум имаше обраќање на панелот насловен „Испорачување на ...
сите 361 | | | веќе видена

Пратеникот од Македонска алијанса за европска интеграција (МАЕИ), Васил Стерјовски, во обраќањето на денешната пленарна седница на албанскиот парламент се ...
сите 569 | | | веќе видена

Утре ќе се задржи многу топло време со натпросечни температури за овој период од годината, кои на места во југоисточниот дел од земјата ќе го надминат 40-тиот ...
сите 294 | | | веќе видена

Ахмети ја отвори вратата за промена на химната, знамето и грбот, а Заев потрча да ја затвори, но јавноста не му верува на премиерот. Јавноста го прими демантот ...
сите 130 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче: Се намалуваат болничките прегледи, наредната недела ќе се одлучува за нови рестрикции

Од:
До кого (е-маил):
Порака: