Денес против КОВИД-19 ќе се вакцинираат македонските пратеници

2 копии

Изминатиот ден во светот се регистрирани повеќе од 878.000 нови случаи на инфекција со коронавирус, а вкупниот број надмина 150,11 милиони, соопшти денеска ...
| | веќе видена | слични

Состојбата со вирусот корона во целата земја значително се смирува. Бројките драстично паднаа денес, а Белград веќе подолго време нема помалку заразени. Така, ...
| | веќе видена | слични

Во последните 24 часа, во Хрватска се евидентирани 2007 нови случаи на вирусна инфекција со САРС-КоВ-2, а бројот на активни случаи во таа земја денес е вкупно ...
| | веќе видена | слични

Околу 22 милиони луѓе во Велика Британија живеат во областите во кои што не бил пријавен ниеден смртен случај од ковид-19 во април, стои во анализата на ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Повеќе од 50 милиони луѓе биле заразени со коронавирус во Европа откако вирусот се појави во Кина во декември 2019 година. Вкупно потврдени случаи на зараза во ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Заменик на претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски, денеска имаше средба ...
сите 188 | | | веќе видена

До Советот за општи работи на ЕУ има уште осум дена, а Македонија уште е во голема неизвесност за својата европска иднина, затоа што бугарската техничка влада ...
сите 80 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 147 | | | веќе видена

Нема подобрување во македонско - бугарските односи. Бугарија е во стапица поради блокадата на Северна Македонија, вели екс бугарскиот заменик-министер за ...
сите 479 | | | веќе видена

Новата давачка за граѓаните - Еколошка такса од 3,5 денари за нафтата и нафтените деривати нема да предизвика инфлација уверуваат од Владата. И покрај таксата ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Денес против КОВИД-19 ќе се вакцинираат македонските пратеници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: