Пандемијата ја разниша ранг-листата на десетте најголеми светски економии, една земја значително падна

Пандемијата со Ковид 19 го разниша рангирањето на најголемите економии во светот, туркајќи многу земји во најлоша економска рецесија во поновата историја. САД, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Канада е избрана за најдобра земја за живот во светот во 2021 година, а земјите се категоризирани и избрани според степенот на подвижност, моќ, општествено ...
| | веќе видена | слични

Според американската медиумска компанија „U.S. News and World Report“, Канада е избрана во неодамна објавена листа на најдобри земји за живот во 2021 година. ...
| | веќе видена | слични

Глобалните трошоци за воени цели се зголемиле за 2,6%, на 1,6 билион евра, минатата година и покрај економските проблеми предизвикани од пандемијата. САД ...
| | веќе видена | слични
9 копии

И во време на пандемија, неколку земји се вооружуваат. Светските сили сè повеќе вложуваат во војска, најмногу САД, Кина, Индија и Русија. Глобалните трошоци ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бележиме тренд на намалување на новозаразените пациенти со ковид-19, а има и значително празнење на болниците, рече министерот за здравство Венко Филипче на ...
сите 275 | | | веќе видена

Во Македонија опстојува оптимизмот за надминување на блокадата на Софија на патот на евроинтеграциите, особено по понудените идеи од Грција кои би можеле да ...
сите 601 | | | веќе видена

СЕ ОТВОРИ ЈУЖНАТА ГРАНИЦА ЗА МАКЕДОНЦИТЕ Се отвори конечно грчката порта за македонските граѓани, откако многу Макледонци уште рано утринава тргнаа, но не ...
сите 624 | | | веќе видена

Последните вооружени престрелки низ Скопје се резултат на рачсистување на повеќегодишните несредени односи помеѓу наркомафијата, оценува поранешниот началник ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пандемијата ја разниша ранг-листата на десетте најголеми светски економии, една земја значително падна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: