Во Штип ќе се вакцинираат граѓаните од источниот и од струмичкиот регион

Медицински сестри и лекари од сите здравствени домови од Истокот ќе ја спроведат масовната вакцинација во Штип, што ќе биде еден од регионалните центри во ...
| | веќе видена | слични

-Војниците од логистичката база со армиската механизација го извршија истоварот, помогнаа во транспортот и складирањето на двата шлепери вакцини кои утрово ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска им честиташе на војници на Армијата за ефикасноста и организираноста при истоварувањето на кинеските вакцини, што ...
| | веќе видена | слични

Војниците од логистичката база со армиската механизација утрово го извршија истоварот, и помогнаа во транспортот и складирањето на двата шлепери вакцини кои ...
| | веќе видена | слични

Се потрошија и дополнителните 250 вакцини за заштита од ковид-19 наменети за жителите од Велешко. Вакцинацијата со кинеската валцина на „Синофарм“, која се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата, информира Министерството за здравство. Интересот за вакцинација секојдневно се зголемува, а ...
сите 351 | | | веќе видена

„Позитивно гледам на средбата меѓу Пендаровски и Мицкоски. Ние веќе 30 години збориме за политичка состојба, како да не знаеме да зборуваме за економска, ...
сите 226 | | | веќе видена

Концерт на Македонската филхармонија, со кој ќе се одбележи годишнината од смртта на македонскиот револуционер Гоце Делчев, ќе се одржи вечерва. На програмата ...
сите 116 | | | веќе видена

За посета на угостителските објекти, црквите, кината и театрите, трговските центри и моловите, за фитнес центрите, училиштата за танц, за домовите за стари ...
сите 282 | | | веќе видена

По серијата изјави на еврокомесарот Вархеји дека е можно Албанија сама да продолжи на европскиот пат доколку С. Македонија не го реши спорот со Бугарија, ...
сите 246 | | | веќе видена

Во последните 24 часа бројот на оздравени од коронавирусот е неколку пати повисок од бројот на заболени. Имаме 324 заразени, и 1.178 оздравени пациенти. По ...
сите 270 | | | веќе видена

(Ова е еден помалку или повеќе пародичен текст, напати сериозен, напати ироничен кој си игра со наративите. Сите цитати се од колумна на Џ. Дерала, ...
сите 179 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Штип ќе се вакцинираат граѓаните од источниот и од струмичкиот регион

Од:
До кого (е-маил):
Порака: