ЕУ одби да нарача дополнителни 100 милиони дози на „АстраЗенека“

6 копии

Извршниот директор на „Астра зенека“, Паскал Сорио, изјави дека фармацевтската компанија не дала прекумерни ветувања во врска со испорака на вакцините против ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Надлежниот суд во Брисел денеска почна да ја разгледува тужбата поднесена од Европска комисија против фармацевтската компанија Астра Зенека за непочитување на ...
| | веќе видена | слични

Компанијата рече дека тужбата е неоснована Европската Унија поднесе тужба против „АстраЗенека“ оти не успеала да го исполни договорот да испорача милиони дози ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Компанијата „Астразенека“ ги отфрли обвинувањата на Европската комисија дека не го почитува договорот за испорака на вакцини, наведувајќи дека оваа правна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот од Македонска алијанса за европска интеграција (МАЕИ), Васил Стерјовски, во обраќањето на денешната пленарна седница на албанскиот парламент се ...
сите 762 | | | веќе видена

Забрзувањето на европската перспектива за Република Северна Македонија зависи само од ангажманот и резултатите во дијалогот со Бугарија. Ова го изјави ...
сите 282 | | | веќе видена

Едно лице е повредено во инцидентот кој се случил вчера вечер во Старата скопска чаршија. Како што информираат од СВР Скопје за Република, околу 23.10 часот, ...
сите 323 | | | веќе видена

Утре ќе се задржи многу топло време со натпросечни температури за овој период од годината, кои на места во југоисточниот дел од земјата ќе го надминат 40-тиот ...
сите 290 | | | веќе видена

Мрзеливиот Шилегов 3 месеци пред избори ветува проекти, а 4 години со прст нема мрднато. Шилегов ветуваше и тунел под Кале, па завршивме само со ѓубре под ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕУ одби да нарача дополнителни 100 милиони дози на „АстраЗенека“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: