Лукаревска: Прифатени се барањата на сметководителите


3 копии

Граѓаните со години и децении не веруваа дека доколку пријават корупција ќе има некаков резултат, дури и се плашеа да пријавуваат. Сега ние ги охрабруваме да ...
| | веќе видена | слични

СДСМ е фаворит за победа на престојните локални избори. Воведовме мерит систем преку кој што ја следиме работата на градоначалниците, го мериме нивниот учинок ...
| | веќе видена | слични

Љупчо Николовски, генералниот секретар на СДСМ вечерва е гостин во „Клик Плус“ на ТВ21. Со Николовски дебатираме на различни теми, а неизбежна тема се и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во моментот подготвуваме решенија за распоредување на 101 „рамковен“ вработен, вели директорката на Управата за јавни приходи, Сања Лукаревска. Ќе работат во ...
| | веќе видена | слични

Директорката на Управата за јавни приходи, Сања Лукаревска во своето гостување во Утрински брифинг изјави дека УЈП има дефицит од кадри и ќе ги распореди ...
| | веќе видена | слични

Падот на приходите кај различни целни групи како што е ивент индустријата и угостителите си го направи своето и вклучени се во шестиот пакет, бидејќи имаат пад ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Активни со Ковид-19 се 416 случаи во државава, од кои 158 се во Скопје. Според вчера објавените податоци на Институтот за јавно здравје, од направени 3.680 ...
сите 391 | | | веќе видена

Србија и Црна Гора ќе ги одржат своите први Меѓувладини конференции со ЕУ во рамки на новата преговарачка методологија на ЕУ усвоена минатата година, јави ...
сите 495 | | | веќе видена

Имаме исчекор – ја враќаме довербата меѓу македонскиот и бугарскиот народ. На средбите во Софија го активиравме дијалогот и потврдивме дека сме за ...
сите 371 | | | веќе видена

Малата Лара вчера наполни една година, а еден од гостите на нејзиниот роденден беше министерот за здравство Венко Филипче. А Лара, иако има само една година, ...
сите 60 | | | веќе видена

ОТКАКО ПАНДЕМИЈАТА ГО ЗГОЛЕМИ ЈАЗОТ ПОМЕЃУ ПОНУДАТА И ПОБАРУВАЧКАТА И работодавците и вработените треба да бидат мотивирани да размислуваат за трајност на ...
сите 181 | | | веќе видена

Во октомври е закажан нов состанок на мешовитата македонско - бугарска комисија за историски прашања на која историчарите повторно ќе се обидат да најдат ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лукаревска: Прифатени се барањата на сметководителите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: