Пратениците расправаа за измените за предлог-законите за служба во АРМ и за данокот на добивка

Во попладневниот дел на 39. собраниска седница, пратениците расправаа за Предлог-законот за изменување и дополнување на Законот за служба во Армијата на ...
| | веќе видена | слични

Во случајот со 16-те фамилии кои стравуваат дека ќе останат без своите станови поради долговите на фирмата „Урбан Инвест“ кон трети страни, се работи за околу ...
| | веќе видена | слични

Шеснаесеттина фамилии доведени во ситуација да останат без своите станови. Во таква ситуација навлегле откако претходно уплатиле за становите на фирмата „Урбан ...
| | веќе видена | слични

Откако Уставниот суд донесе одлука да го преиспита ставот 3 член 163 од Законот за банките, со кој Фондот за осигурување на депозити има предност при наплатата ...
| | веќе видена | слични

Откако предходно за нецели 16 месеци закажувал и одржал 6 рочишта скопски судија пред десетина дена закажал следно судење против Стопанска Банка АД Скопје по ...
| | веќе видена | слични

Откако министерот за финансии Фатмир Бесими по скандалозната порака до судиите на Уставен суд од 20 април не поднесе оставка, од вчера здружението на оштетени ...
| | веќе видена | слични

Измените на Законот за данокот на имот со кои се воведува трипати повисок данок за станбен простор што не се користи нема да има никакво значење за приходите ...
| | веќе видена | слични

„На седницата одржана на 21 април, Уставниот Суд одлучи да поведе постапка за оценување на уставноста на член 163 став 3 од Законот за банки. Веројатно тоа е ...
| | веќе видена | слични

Останато

ВМРО-ДПМНЕ и денеска ќе одржи прес-конференција на која ќе објави нови детали и пораки за, како што велат, злосторничката група на полицајци на Заев и ...
сите 188 | | | веќе видена

Премиерот и претседател на СДСМ, Зоран Заев, во вечерашното гостување на ТВ Сител повтори дека доколку кандидатот на СДСМ во Скопје, актуелниот градоначалник ...
сите 386 | | | веќе видена

Во следната година Северна Македонија треба особено да ја подобри интерсекторската координација и да ги зголеми финансиските ресурси за намалување на ...
сите 272 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ги повикува граѓаните на 31 октомври да излезат и да гласаат, зашто 31 октомври е денот кога се одлучува за иднината. ...
сите 357 | | | веќе видена

Народот покажа дека сака промени, дека сака светлина, а не мрак, дека избира чесност, а не корупција и расипништво, изјави кандидатот за градоначалник од ...
сите 155 | | | веќе видена

Вечерва, голем број на истакнати членови на Социјалдемократскиот сојуз, како и дел од основачите на СДСМ Куманово Страшко Илиевски, Младен Славковски Маџо и ...
сите 156 | | | веќе видена

За девет месеци во 2021 на тетовското подрачје од сторилите на кривични дела откриени се и одземени се вкупно 56,5 килограми дрога – марихуана, хеорин, хашиш и ...
сите 277 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пратениците расправаа за измените за предлог-законите за служба во АРМ и за данокот на добивка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: