Обвинители од СЈО влегоа во тимот на Русковска


7 копии

Поранешната специјална обвинителка Фатиме Фетаи, од денеска и официјално виш јавен обвинител во Скопје, го оцени како позитивен чекор во насока на зголемување ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Новоизбраните јавни обвинители во Вишото јавно обвинителство Скопје Фатиме Фетаи, Наум Пановски, Сашо Рајчев, Бурим Рустеми и Снежана Бундалевска-Георгиева ...
| | веќе видена | слични

Елегантна, по малку во машки стил, ама доволно и секси, денес, пред членовите на Советот на јавните обвинители заклетва даде и обвинителката Фатиме Фетаи. ...
| | веќе видена | слични

Пред членовите на членовите на Советот на јавните обвинители заклетва даде поранешната специјална обвинителка Фатиме Фетаи која денеска и официјално е виш ...
| | веќе видена | слични

Општина Аеродром објави оглас за избор на членови на Управен и Надзорен одбор на новото јавно претпријатие за развојни проекти. Од Општината велат дека на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Треба да се поздрави фактот што после долго време се случи избор на нови јавни обвинители. Нормално е членовите на Советот на јавни обвинители да комуницираат ...
| | веќе видена | слични

Општина Аеродром ги повикува граѓаните на Република Северна Македонија да конкурираат на отворениот конкурс за членови на Управен и Надзорен одбор на Јавното ...
| | веќе видена | слични

О. Аеродром повикува граѓани да конкурираат на огласот за членови во одборите на ЈП за управување со развојни проекти. Текстот на конкурсот го пренесуваме во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Концерт на Македонската филхармонија, со кој ќе се одбележи годишнината од смртта на македонскиот револуционер Гоце Делчев, ќе се одржи вечерва. На програмата ...
сите 116 | | | веќе видена

На велешани кои завчера не се појавија на вакцинирање во Кавадарци, вчера не им било дозволено да се вакцинираат во пунктот во Велес, иако Министерството ...
сите 254 | | | веќе видена

Стево Пендаровски и Христијан Мицкоски ги затоплуваат односите. Дали 27ми април станува основа за помирување на претседателот и опозицијата? Дали се подготвува ...
сите 195 | | | веќе видена

Во последните 24 часа бројот на оздравени од коронавирусот е неколку пати повисок од бројот на заболени. Имаме 324 заразени, и 1.178 оздравени пациенти. По ...
сите 317 | | | веќе видена

Преговорите на Северна Македонија и Албанија за членство во Европската Унија треба да започнат што поскоро, за да се зачува кредибилитетот на процесот на ...
сите 240 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Обвинители од СЈО влегоа во тимот на Русковска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: