Филипче: Состојбата со вирусот се смирува, епидемиолошката крива спласнува

Состојбата со вирусот се смирува, епидемиолошката крива спласнува, а тоа го гледаме по бројот на новодијагностицирани случаи, веќе повеќе денови по ред се ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализирани 59 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 473 лица сомнителни и ...
| | веќе видена | слични
7 копии
4 копии

Последните десетина дена во Кичево е забележливо, дека бројот на новозаболени од Ковид-19 во однос на тестирани е над републичкиот просек и се движи од 40 до ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот кои се лекуваат на инфективните оддели во главниот град и во болниците низ земјава е 1.165 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По извештаите на болниците кои пристигнуваат во Министерството за здравство на дневна основа, во болницата во Битола се хоспитализирани 97 пациент позитивен и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Радмила Шекеринска, доскорешниот заменик претседател на СДСМ, во емисијата „Утрински брифинг“ по завршениот Конгрес на владеjачката партија ги изнесе првите ...
сите 370 | | | веќе видена

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот кои се лекуваат на инфективните одделенија во главниот град и во болниците низ земјава е ...
сите 444 | | | веќе видена

Уставната можност што ја искористи претседателот да не го потпише законот за легализација на дивоградби е уште една шанса заедно да издискутираме со јавноста, ...
сите 274 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата. Интересот за вакцинација секојдневно се зголемува, ...
сите 492 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче: Состојбата со вирусот се смирува, епидемиолошката крива спласнува

Од:
До кого (е-маил):
Порака: