Трајковски за тв 24: Самото ставање на вакцината не значи значи веднаш стекнување на имунитет


Матичниот лекар д-р Бојан Трајковски во емисијата 24 анализа вели дека од самиот старт кога се најавила вакцинацијата, интересот е голем и бројот на пациенти ...
| | веќе видена | слични

Бројот на заболени од КОВИД-19 постепено се намалува, но бројот на починати пациенти за жал и натаму е висок и секојдневно имаме нови трагедии и црни рекорди. ...
| | веќе видена | слични

Д-р Хари Шокароски анестезиолог од „Свети Еразмо“: Населението без двоумење да се имунизира со првата достапна вакцина! Се намалуваат бројките на ...
| | веќе видена | слични

Благоја Бебекоски, болничар во ЈЗУ Специјализираната болница за Нефрологија – Струга: Не се опишува среќата кога оздравен пациент го испраќаме дома. Во време ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во период на корона епидемија, Филипче и Фондот за здравствено осигурување ги казнуваат матичните лекари! Министре, знаете дека во овој период ниту еднаш не ги ...
| | веќе видена | слични

Министре, знаете дека во овој период ниту еднаш не ги посетивте матичните лекари и не поразговаравте со нив за нивните потреби и услови во коишто работат без ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Уште пред три недели пративме допис до Владата на што ни одговорија дека секако ќе бидеме земени предвид како една од приоритетните групи за вакцинација без да ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче, на денешната прес-конференција пред А1 арената „Борис Трајковски“ изјави дека лицата со ретки болести ќе се вакцинираат ...
| | веќе видена | слични

 Стравуваме што би се случило и затоа инсистираме да бидеме ставени во приоритетните групи за вакцинација, апелираат од Националната алијанса за ретки болести. ...
| | веќе видена | слични

Професорот на Техничкиот факултет во Битола, Дејан Трајковски, кој на Фејсбук секојдневно прави анализи за трендот на заболени и смртноста од ковид-19 во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Македонија веќе неколку денови по ред се бележи тренд на намален број на новозаболени од Ковид-19. Во вчерашната статистика од Министерството за здравство ...
сите 351 | | | веќе видена

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова изјави дека Соединетите Американски Држави, пред да го изговорат зборот „закон“, ...
сите 312 | | | веќе видена

Четворица мигранти од Пакистан биле откриени вчера во реонот на с.Лојане, кај место викано „Воденица“, при што А.С.(20) од Пакистан бил лишен од слобода, ...
сите 500 | | | веќе видена

Македонската репрезентација денеска против Холандија го игра последниот натпревар на Европското првенство, ова ќе биде меч со посебни емоции, Горан Пандев за ...
сите 342 | | | веќе видена

ПРОВОКАЦИИ ОД БУГАРИЈА, ВЛАДАТА ВЕЛИ ТОА Е ПРОТИВ ДОБРОСОСЕДСТВОТО Целата историска наука во Македонија се заснова на лаги и фалсификат, изјави проф. Кирил ...
сите 268 | | | веќе видена

Од опозициската ВМРО-ДПМНЕ реагираат на како што велат неспособноста на Филипче и Заев, која според оваа партија, резултира со бројка од околу 20 илјади ...
сите 89 | | | веќе видена

Секој претседател на ВМРО-ДПМНЕ имал свои искушенија, ама јас видов баш се, и има навистина голема вистина во цитатот дека „тоа што нема да те убие, ќе те ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трајковски за тв 24: Самото ставање на вакцината не значи значи веднаш стекнување на имунитет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: