Научниците од Оксфорд развија НОВ, ЕФТИН и БРЗ ТЕСТ за антитела


Меѓународен тим истражувачи предводен од научници од Универзитетот Оксфорд разви нов, поевтин и побрз тест за антитела кој ќе помогнат во борбата против Ковид. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Речиси 380.000 новозаразени на ден– експоненцијалниот раст во Индија, на среден рок, може да стане проблем не само за земјата туку и за целиот свет. Згора на ...
| | веќе видена | слични

Раководителот на лабораторијата за напредна геномика од Институтот Руџер Бошковиќ, Оливер Вугрек, рече дека новите соеви не се неочекувани во Хрватска и дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Германскиот виролог Кристијан Дростен вели дека со вакцинирањето сме целосно заштитени од коронавирусот, но дека заштитата е временски ограничена. Тој тврди ...
| | веќе видена | слични

Овие кодови ја означуваат точната локација на промената на геномот, пишува Дојче веле. Индивидуалните мутации се познати подолго време: E484Q е сличен на ...
| | веќе видена | слични

Пандемијата на коронавирусот ќе заврши, вели г ерманскиот виролог Кристијан Дростен. Тој нагласи дека заштитата на слузницата ќе биде намалена идната зима, па ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Швајцарија планира да им дозволи на децата од 12 до 15 години да примат вакцина против ковид-19. Швајцарија на 4 јуни ја одобри вакцината на „Фајзер“ за ...
сите 430 | | | веќе видена

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова изјави дека Соединетите Американски Држави, пред да го изговорат зборот „закон“, ...
сите 312 | | | веќе видена

Од опозициската ВМРО-ДПМНЕ реагираат на како што велат неспособноста на Филипче и Заев, која според оваа партија, резултира со бројка од околу 20 илјади ...
сите 89 | | | веќе видена

Дојде во Гостивар, нервозно ме нападна, ме навредуваше се посрамоти и си отиде. Министерот кој потпиша македонски пасоши на балкански нарко босови, а нема за ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Научниците од Оксфорд развија НОВ, ЕФТИН и БРЗ ТЕСТ за антитела

Од:
До кого (е-маил):
Порака: