Трома и спора бирократија во МВР или пак сериозни проблеми со тендери


Делови од државата и од Скопје се без регистарски таблици за возила. Граѓаните кои купиле нови автомобили, увезле од странство или ги изгубиле табличките не ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонија ќе треба да ги врати парите доделени од Европската унија преку ИПА фондовите, поради злоупотреба. Како што пренесува „Сакам да кажам“ , заврши ...
| | веќе видена | слични

Заврши истрагата против Јахи Јахиа, поранешниот државен секретар во Министерството за информатичко општество и администрација, осомничен дека зел мито од ...
| | веќе видена | слични

Стигнаа регистарските таблички откако повеќе од еден месец имаше недостиг во станиците за регистрација. Граѓани од повеќе градови се пожалија дека не можат да ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Во ист ден кога Управата за матични книги склучила половина милионски договор со новоформираната фирма „Новатек Инв“ склучила и договор за набавка на софтвер ...
| | веќе видена | слични

Исто како и во случајот со „Новатек Инв", така и „Аукта" се работи за релативно нова фирма, која е единствен понудувач на огласот и цената на која е склучен ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Дали на повидок е нов скандал на власта, овој пат во Управата за водење на матични книги, која ја води Бујар Дардишта, со набавки тешки милиони евра за софтвер ...
| | веќе видена | слични

Тендер тежок половина милион евра добила форма основана еден месец пред да се јави на тендерот. Пратеникот Бране Петрушевски на прес-конференција денеска ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче, додека трча по партиски функции Клинички центар се дави во ѓубре. Според сликите може да се забележи дека Клиничкиот ...
сите 365 | | | веќе видена

Шефот на европската дипломатија, Жозеп Борел, денеска повика на итен прекин на насилството и прекин на огнот меѓу Израел и Палестина. – Целта е да се заштитат ...
сите 620 | | | веќе видена

Немам намера да не го почитувам Уставот, да изигрувам некаков претседател кој има т. н. џебно вето и да не се произнесувам, вели Претседателот. Ако Собранието ...
сите 355 | | | веќе видена

Турската агенција за соработка и координација ТИКА ќе продолжи да ги поддржува заложбите на Владата за унапредување на квалитетот на националниот образовен ...
сите 299 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 100 | | | веќе видена

Актерката Амернис Нокишиќи -Јовановска, објави видео на Инстаграм ден по Рамазан Бајрам во кое додека таа е на фризер, двајцата вработни во фризерницата и ја ...
сите 120 | | | веќе видена

На денешната седница, на препорака на Комисијата за заразни болести, Владата донесе заклучок активните мерки за ограничување на движењето наместо до 18 мај, да ...
сите 216 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трома и спора бирократија во МВР или пак сериозни проблеми со тендери

Од:
До кого (е-маил):
Порака: