Состојбата со коронавирусот во земјава се смирува

Во последните 24 часа, во Хрватска се евидентирани 2007 нови случаи на вирусна инфекција со САРС-КоВ-2, а бројот на активни случаи во таа земја денес е вкупно ...
| | веќе видена | слични

Околу 22 милиони луѓе во Велика Британија живеат во областите во кои што не бил пријавен ниеден смртен случај од ковид-19 во април, стои во анализата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во последните 24 часа се направени 2.453 тестирања, а регистрирани се 433 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 174, Куманово – 39, Битола – 34, Охрид – 24, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

РУСИЈА ЈА ПРОТЕРА МАКЕДОНСКАТА В.Д. АМБАСАДОРКА Русија прогласи еден вработен во Амбасадата на Северна Македонија во Москва за персона нон грата. Веста ја ...
сите 66 | | | веќе видена

Извршната наредба на американскиот претседател Џо Бајден е порака дека Западниот Балкан е во фокусот на надворешната политика на САД и предупредување упатено ...
сите 247 | | | веќе видена

Денес, Македонија доби подарок од Турција 30.000 дози од вакцината „Синовак“ против ковид-19. Ова го објави на Фејсбук министерот за здравство Венко Филипче. ...
сите 125 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче во синоќешното гостување во емисијата „Само вистина“ на телевизијата Канал 5 рече дека епидемиолошката слика во земјава е ...
сите 457 | | | веќе видена

Првиот случај на јужноафриканскиот „бета“ вид на коронавирус, како што е именуван според новата класификација на СЗО, беше потврден пред два дена во Косово, ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Состојбата со коронавирусот во земјава се смирува

Од:
До кого (е-маил):
Порака: