Струмичкото обвинителство поведе истрага за полов напад врз дете


Основното јавно обвинителство Струмица донело наредба за спроведување истражна постапка за едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично дело ...
| | веќе видена | слични
3 копии

СВР Скопје поднесе кривична пријава против С.К.(47) од Скопје, вработен во шпедиција, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама“. Во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

СВР Штип поднесе кривична пријава против Ш.М.(42) од Кочани поради основано сомнение за сторено кривично дело „измама”. Во периодот од август до ноември лани, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Основното јавно обвинителство Кочани донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 24-годишен скопјанец, поради постоење на основано сомнение дека ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Во четвртокот попладнето судија во претходна постапка на Основниот суд Гостивар на 57-годишниот гостиварец С.Б. му определил мерка притвор од 30 дена, поради ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Двајца штипјани се измамени за голема сума од маж кој ги довел во заблуда дека лекува болести. Измамникот е 42-годишник од Кочани, а полицијата против него ...
| | веќе видена | слични

Лажен лекар од Кочани им ветувал на штипјани дека ќе ги излекува, а тие плаќале со пари, злато и мобилни телефони. Двајца штипјани се измамени и случајот го ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

СВР Штип поднесе кривична пријава против Ш.М.(42) од Кочани поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама”. Во периодот од август до ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

10.000 граѓани досега се вакцинирале во салата "Билјанини извори" во Охрид кој е пункт за имунизација за граѓаните од Југозападот. Денеска на вакциналниот ...
сите 436 | | | веќе видена

Бележиме тренд на намалување на новозаразените пациенти со ковид-19, а има и значително празнење на болниците, рече министерот за здравство Венко Филипче на ...
сите 257 | | | веќе видена

Креативните идеи од ЕУ се последна надеж за отстранување на бугарското вето, оптимист е премиерот Зоран Заев дека во јуни Македонија ќе ги почне преговорите со ...
сите 502 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 85 | | | веќе видена

Актерката Амернис Нокишиќи -Јовановска, објави видео на Инстаграм ден по Рамазан Бајрам во кое додека таа е на фризер, двајцата вработни во фризерницата и ја ...
сите 124 | | | веќе видена

Реакција од опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Дигитализацијата на царовска ќе има негативен ефект кон учениците и наставниците, велат од од партијата. - Протестот е на ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Струмичкото обвинителство поведе истрага за полов напад врз дете

Од:
До кого (е-маил):
Порака: