Премиерот Заев и министрите Бектеши и Нуредини: Фотоволтаичната централа во Теново завршена пред рок, со засилено темпо ги зголемуваме инвестициите во обновливи извори

„Фотонапонската електро централа во Теново е со јачина од 1,2 мегавати и претставува уникатен пример на успешно спроведен проект по пат на премиуми кои ја ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Владата на седница донесе шест одлуки за давање согласност за долготраен закуп на градежно земјиште сопственост на Република Македонија во атарот на Општина ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Премиерот Зоран Заев на својот фејсбук профил објави дека земјава постепено го менува производството на електрична енергија од јаглен со производство на ...
| | веќе видена | слични

-Дадовме согласност за избор на најповолна понуда во постапката за воспоставување јавно-приватно партнерство за две фотонапонски електроцентрали, што ја ...
| | веќе видена | слични

Втората фотоволтаична централа со моќност од 1,2 мегавата, која е дел од триделниот фотоволтаичен парк со 2,2 мегавати, денеска беше пуштена во употреба во ...
| | веќе видена | слични

„Зелената“ енергија со забрзано темпо доаѓа во Полошкиот Регион. Денеска во село Теново беше пуштена во употреба втората централа од т аканаречениот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата. Интересот за вакцинација секојдневно се зголемува, а досега бројот на лица кои изразиле желба ...
сите 520 | | | веќе видена

Ставовите на претседателот Стево Пендаровски за настаните од 27 април се кристално јасни на македонската јавност и тие воопшто не зависеа од средбата со ...
сите 315 | | | веќе видена

Позицијата на Европската комисија е многу јасна, од самиот почеток ЕК е многу заинтересирана да види одржување на меѓувладината конференција со вашата земја, ...
сите 540 | | | веќе видена

Државниот архив на Република Северна Македонија и државната агенција „Архиви“ на Република Бугарија заедно ќе објават збирка документи и писма на некои ...
сите 113 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализирани 9 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 324 лица сомнителни и ...
сите 471 | | | веќе видена

По пауза од една година, кога за време на ланскиот Велигден граѓаните останаа дома, вчера, Грците масовно ги посетија црквите, но повторно прославија поинаков ...
сите 56 | | | веќе видена

Според досегашните истражувања, луѓето кои се вакцинирани со „АстраЗенека“ имаат посилни реакции по првата примена доза, а оние пак кои се е вакцинирани со ...
сите 333 | | | веќе видена

Советничката на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје, Светлана Колариќ на денешната прес-конференција обвини за измама и злоупотреба во врска со најавените субвенции за ...
сите 216 | | | веќе видена

Одбележувајќи го Светскиот ден за слобода на медиумите – 3 мај, денес во услови на светска здравствена криза, повеќе од кога и да е претходно стана јасно ...
сите 171 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Премиерот Заев и министрите Бектеши и Нуредини: Фотоволтаичната централа во Теново завршена пред рок, со засилено темпо ги зголемуваме инвестициите во обновливи извори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: