Втора доза со друга вакцина во Македонија или со „Астра Зенека“ во Србија


 Ова се опциите што би требало да ги имаат 15.000 македонски државјани кои поради недостаток на вакцини во земјава решија да се вакцинираат во Србија со ...
| | веќе видена | слични

Сепак , неговата земја престана да го прави тоа поради многу ретки случаи на згрутчување на крвта . Говорејќи на научна конференција спонзорирана од Данската ...
| | веќе видена | слични

Британскиот регулатор на лекови денес соопшти дека се пријавени дополнителни 41 случај на ретки згрутчувања на крвта по дози на вакцина „АстраЗенека“ против ...
| | веќе видена | слични

Европската агенција за лекови (ЕМА) примила извештаи за 11 случаи на тромбоза со тромбовитопенија по вкацинирањето со „Pfizer“ и 2 по употребата на „Moderna“ ...
| | веќе видена | слични

По неколку месеци локдаун, пред две недели се отвори Велика Британија - продавници, маркети, фризери и салони за убавина, спортски сали, паб тераси ... Таа ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Професорот од универзитетот Оксфорд, со хрватско потекло, Кристијан Рамадан беше гостин во телевизиско интервку и рече дека не го прославил отворањето во ...
| | веќе видена | слични

Студијата, чии резултати се објавнеи денеска, покажува дека луѓето кои се заразуваат со вирусот три недели откако ја примиле првата доза на вакцината Pfizer ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за надворешни работи Бујар Османи вели дека не може да каже точно каков ќе биде исходот од претстојниот самит на ЕУ и дали Република Северна ...
сите 592 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче јавноста секојдневно го гледа во темен костум и бела кошула на честите прес-конференции кога информира за сите ...
сите 117 | | | веќе видена

Премиерот, Зоран Заев, денеска имаше средба со амбасадорката на Соединетите Американски Држави, Кејт Брнз, при што во фокусот на разговорите беше извршната ...
сите 280 | | | веќе видена

Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата. Интересот за вакцинација секојдневно се зголемува, а досега бројот на лица кои изразиле желба ...
сите 440 | | | веќе видена

Иако власта во Македонија негира, повеќе од јасно е дека тајните преговори со Бугарија не се вртат околу Португалскиот предлог, туку околу Бугарската ...
сите 72 | | | веќе видена

Цела Македонија со нетрпеливост и возбуда ја чека недела, кога во 18.00 часот, македонската фудбалска репрезентација ќе го има својот прв настап на едно големо ...
сите 207 | | | веќе видена

Бизнисменот Орце Камчев останува во затворот во „Шутка“. Кривичниот совет му ја продолжи мерката за нови 30 дена. Судиите сметаат дека Камчев може да се крие, ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Втора доза со друга вакцина во Македонија или со „Астра Зенека“ во Србија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: