И БРЕМЕНИТЕ ЖЕНИ ТРЕБА ДА СЕ ВАКЦИНИРААТ: Мутираниот сој на ковид 19 може да влијае на потомството

И бремените и жените кои дојат треба да примат вакцина против коронавирус. Иако вакцинацијата не е задолжителна, ставот на експертите е дека овие категории на ...
| | веќе видена | слични

Како и сè друго во време на оваа пандемија, и знаењето што го имаме за тоа како КОВИД-19 влијае на бременоста е променето откако првпат дознавме за постоењето ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Бремените жени заразени со Ковид-19 и нивните новороденчиња имаат поголем ризик од развој на компликации отколку што беше претходно познато, покажува најнова ...
| | веќе видена | слични

Студијата е спроведена на повеќе од 2.100 бремени жени во 18 земји, а секоја бремена жена со ковид-19 е споредувана со две бремени жени кои не биле заразени и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Заменик на претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски, денеска имаше средба ...
сите 172 | | | веќе видена

До Советот за општи работи на ЕУ има уште осум дена, а Македонија уште е во голема неизвесност за својата европска иднина, затоа што бугарската техничка влада ...
сите 80 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 147 | | | веќе видена

Првиот круг разговори меѓу рускиот претседател Владимир Путин и американскиот претседател Џо Бајден заврши по скоро два часа, објави новинската агенција ТАСС, ...
сите 241 | | | веќе видена

Новата давачка за граѓаните - Еколошка такса од 3,5 денари за нафтата и нафтените деривати нема да предизвика инфлација уверуваат од Владата. И покрај таксата ...
сите 192 | | | веќе видена

Она што претставува нова реалност во Северна Македонија е фактот дека како актер на меѓународната сцена дебатираме и одлучуваме директно во Агендата на НАТО ...
сите 313 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И БРЕМЕНИТЕ ЖЕНИ ТРЕБА ДА СЕ ВАКЦИНИРААТ: Мутираниот сој на ковид 19 може да влијае на потомството

Од:
До кого (е-маил):
Порака: