Дали „шведскиот модел“ чини многу повеќе животи?

Откако во ноември минатата година беше пуштен во употреба воспитно-поправниот дом „Тетово“ кој се наоѓа во близината на село Волковија, условите во кои ...
| | веќе видена | слични

Речиси 380.000 новозаразени на ден– експоненцијалниот раст во Индија, на среден рок, може да стане проблем не само за земјата туку и за целиот свет. Згора на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Малолетниците кои се на издржување казна во Воспитно-поправниот дом Тетово лоциран во село Волковија се описменуваат, некои продолжуваат своето образование, а ...
| | веќе видена | слични

Германија е под огромен притисок од коронавирусот. Но, не целата земја. Селото Лиг во југозападниот дел досега немало ниеден заразен. Селото до кое ...
| | веќе видена | слични

Германското село Лиег, кое брои 400 жители и до кое коронавирусот сè уште не успеал да стигне се наоѓа во идиличната висорамнина Хунсрук, недалеку од реката ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев го прими поранешниот градоначалник на Солун, политичар и бизнисмен Јанис Бутарис, кој заедно со своите соработници остана во работна ...
сите 963 | | | веќе видена

Франција и Германија предложиле да биде поканет рускиот претседател Владимир Путин на самит со Европската унија како дел од поширокото продолжување на ...
сите 294 | | | веќе видена

Утре пристигнува нова пратка од 100 илјади вакцини на „Фајзер“ преку ковакс системот, најави министерот за здравтство Филипче.В недела со два авиони по 250 ...
сите 441 | | | веќе видена

Заев годишно ќе зема по 54 милиони евра повеќе од џебот на народот и сметките на фирмите со покачувањето на горивата. 54 милиони евра помалку кај граѓаните ќе ...
сите 156 | | | веќе видена

„Пред три години, Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев презеде одговорност, влезе одлучно во процесите и испиша нова историја. Денешниот ден во ...
сите 121 | | | веќе видена

Голем број граѓани реагираат дека одамна се пријавиле на веб-страницата vakcinacija.mk, но се уште не добиле термин за вакцинација во земјава.Од Министерството ...
сите 161 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дали „шведскиот модел“ чини многу повеќе животи?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: