Унгарија: По првата примена доза се заразиле само 1 процент од вакцинираните

Податоците од Унгарија покажуваат дека само еден процент од вакцинираните граѓани со една доза вакцина против Ковид-19 се заразиле со коронавирусот, а по две ...
| | веќе видена | слични
7 копии

„Во Европа, ние сме во завршна фаза пред да доставиме податоци за клиничко испитување до Европската агенција за лекови (ЕМА) и постапката треба да трае од ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии

Германската лабораторија „Бионтек“ наскоро ќе достави барање до ЕУ за одобрување на својата вакцина против Ковид-19 за деца на возраст од 12 до 15 години и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 169 | | | веќе видена

Европската перспектива на Северна Македонија и Албанија не е предмет на спор и Бугарија секогаш ги поддржува, вели бугарскиот премиер Стефан Јанев во ...
сите 696 | | | веќе видена

Зголемувањето на еколошката такса за горивата нема драстично да ја намали потрошувачката, но зголемените цени негативно ќе влијаат на стандардот на граѓаните. ...
сите 247 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Унгарија: По првата примена доза се заразиле само 1 процент од вакцинираните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: