Објавен нов повик „Стартап херои“ на ФИТР


Се работи за кофинансирани грантови, целокупниот буџет е 2 милиони евра. Начинот на финансирање за новоосновани компании до три години – 40.000 евра односно ...
| | веќе видена | слични

Здружението за социјални иновации „АРНО“ апелира до сите граѓани кои имаат идеја или постоечки бизнис со кој се нуди решение за некаков општествен или еколошки ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 6 минути Заменикот на претседатеот на Владата задолжен за економски прашања, координација на економските ресори, Фатмир Битиќи и директорот на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Заменикот на претседатеот на Владата задолжен за економски прашања, координација на економските ресори, Фатмир Битиќи и директорот на Фондот за Иновација и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На јавниот повик за дигитализација на земјоделството, во Фондот за иновации пристигнале 39 иновативни предлог решенија. Колку од нив ќе го делат буџетот од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи и директорот на Фондот за иновации и технолошки развој Коста Петров денеска ќе го промовираат јавниот повик за ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 5 минути Вкупно 706-те пристигнати апликации до Фондот за иновации и технолошки развој (ФИТР) во моментов се наоѓаат во фаза на претселекција. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бележиме тренд на намалување на новозаразените пациенти со ковид-19, а има и значително празнење на болниците, рече министерот за здравство Венко Филипче на ...
сите 266 | | | веќе видена

Денеска ќе почне вакцинацијата на пациенти со трансплантирани бубрези и кои се на дијализа, а по нивната имунизација следуваат оние со потешка форма на ...
сите 300 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче денеска уште еднаш нагласи дека имунизацијата на населението продолжува да се одвива според возрасната граница. До ...
сите 172 | | | веќе видена

Последните вооружени престрелки низ Скопје се резултат на рачсистување на повеќегодишните несредени односи помеѓу наркомафијата, оценува поранешниот началник ...
сите 85 | | | веќе видена

Хамас повторно го ракетираше Тел Авив. Израел возврати на ударот. Во новите воздушни напади врз Газа, Израел демолираше шесткатна станбена зграда во Газа за ...
сите 399 | | | веќе видена

Шефот на државата, Стево Пендаровски не го потпиша указот за прогласување на законот за утврдување правен статус на бесправо изградени објекти. Пендаровски ...
сите 207 | | | веќе видена

Актерката Амернис Нокишиќи -Јовановска, објави видео на Инстаграм ден по Рамазан Бајрам во кое додека таа е на фризер, двајцата вработни во фризерницата и ја ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Објавен нов повик „Стартап херои“ на ФИТР

Од:
До кого (е-маил):
Порака: