ВМРО-ДПМНЕ предлага рефундирање на разликата во цената за лекување од Ковид-19 во приватните болници


Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе Предлог закон за дополнување на Законот за здравствена заштита со кој се предвидува рефундирање на разликата во ...
| | веќе видена | слични

Oткако денеска премиерот Зоран Заев изрази незадоволство од верзијата на законот за државјанство што ја достави коалицијата Алијанса за Албанците и ...
| | веќе видена | слични

Може ли неколкуте спорни закони за опозицијата но и барањето на ВМРО-ДПМНЕ за посебна собраниска седница за 6от пакет економски закони да биде причина за нови ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во Собранието вчера споделив како се чувствувам околу потребата за соработка, како прв одговорен во извршната власт, направив сериозни отстапки поради тоа што ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Премиерот Зоран Заев не е задоволен од она што го добил како предлог-решение за законот за државјанство од Алијанса/Алтернатива. Не е она што го договаравме, ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев изјави дека верзијата на предлог-закон за државјанство што му ја доставила коалицијата Алијанса/Алтернатива не е сосема тоа што го ...
| | веќе видена | слични

Спикерот Талат Џафери нема да дозволи ВМРО-ДПМНЕ да формира повеќе пратенички групи во парламентот како што највува лидерот на партијата Христијан Мицкоски. ...
| | веќе видена | слични

Најавите на ВМРО-ДПМНЕ дека ќе формираат повеќе пратенички групи во законодавниот дом, различно ја толкуваат останатите народни избраници во Собранието. По ...
| | веќе видена | слични

 По ваквата најава на Мицкоски, Џафери рече дека методите на дејствување кои значат поголема моќ за блокада, треба да се напуштат за Собранието да почне да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Германецот Јенс Клајнефелд, еден од докторите кои го третираа Кристијан Ериксен на теренот, вели дека реанимацијата била успешна бидејќи се работело за ...
сите 428 | | | веќе видена

Претседателите на Русија и на САД, Владимир Путин и Џо Бајден, излегоа со заедничка изјава за прашањата на стратешката стабилност. Лидерите посочија дека ...
сите 416 | | | веќе видена

Европската перспектива на Северна Македонија и Албанија не е предмет на спор и Бугарија секогаш ги поддржува, вели бугарскиот премиер Стефан Јанев во ...
сите 590 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 158 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ е партија која има јасна цел, а таа е напредна Македонија со заштитени национални и државни интереси, се наведува во партиското соопштение.Во таа ...
сите 155 | | | веќе видена

Економските експерти очекуваат воведувањето на еколошка такса од 3,5 денари за нафтата и нафтените деривати да предизвика низа негативни последици врз ...
сите 248 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ предлага рефундирање на разликата во цената за лекување од Ковид-19 во приватните болници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: