„Слободен печат“ дознава: Идентификувани 40 од фалц-пасошите во случајот „Двојник“


Истрагата во случајот „Двојник“ го утврдила идентитетот на најмалку 40 криминалци кои поседуваат фалсификувани македонски пасоши, односно вистински пасоши ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција постапувајќи по кривичната пријава на Министерството за ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Единаесет лица досега се обвинети за аферата со издавањето на фалсификувани македонски пасоши на граѓани од други држави, со сомнителна криминална биографија. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

По повеќемесечна истрага МВР денеска сузби организирана криминална група вклучена во недозволена трговија со оружје и дрога. Девет лица се приведени, а ...
| | веќе видена | слични

Осум лица се приведени во Арачиново во полициската акција за недозволена трговија со оружје и дрога. – По повеќемесечна истрага, во Арачиново се приведени ...
| | веќе видена | слични

Утрово полициска акција во врска со недозволена трговија со оружје и дрога. По повеќемесечна истрага, во Арачиново се приведени осум лица, а меѓу нив и еден ...
| | веќе видена | слични

Еден од уапсените во утринската полициска акција бил полициски инспектор, а МВР документирало 20 препродажби на хероин, оружје и муниција, гласат последните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски преку статус на Фејсбук пишува дека во 2017 година го оставил ЕЛЕМ со 30 милиони евра во депозити и на сметка, а ...
сите 176 | | | веќе видена

Најголемиот австралиски град Сиднеј повторно воведе „благи“ ограничувања за спречување на ширењето на многу заразната делта варијанта на корона вирусот, ...
сите 368 | | | веќе видена

Зоран Заев не е искрен со Бугарија и се надевам дека претседателот Румен Радев нема да падне во заблуда. Се надевам дека претседателот Румен Радев, со својот ...
сите 376 | | | веќе видена

Во однос на темата која што излезе вчера во медиумите од коалициониот партнер на Зоран Заев за промена на химна и знаме, единствениот договор за кој веруваме ...
сите 207 | | | веќе видена

Денес во Штип на официјална свечена церемонија беше отворен Конзулатот на Унгарија. На настанот присуствуваа министерот за надворешни работи и трговија на ...
сите 133 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Слободен печат“ дознава: Идентификувани 40 од фалц-пасошите во случајот „Двојник“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: