А1 Македонија е на располагање на сите деловни субјекти во процесот на дигитална трансформација


Деловната заедница е исправена пред предизвикот за забрзано навлегување во процесот на дигитализација. Независно од индустријата и областа во која егзистираат, ...
| | веќе видена | слични

Германските високообразовани работници многу помалку стравуваат дека би можеле да останат без работа поради автоматизацијата отколку нивните колеги во другите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Рурална Коалиција како дел од ИЦЕДА мрежата и организација која што ќе служи како локален центар за е-поддршка при користење на дигиталните услуги, денеска ...
| | веќе видена | слични

Во услови на пандемија значајно се забрза процесот на развој на дигитализацијата што од една страна ја олеснува и ја прави безбедна комуникацијата на финтек ...
| | веќе видена | слични

Пишува: Јулијана Караи Важноста на повратните информации од граѓаните во врска со испорачаните јавни услуги не смее да се занемари. Сепак, се чини дека ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Финансиското друштво Тиго Фајнанс станува првата Финтек компанија на пазарот на небанкарски финансиски друштва која се стекна со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче, додека трча по партиски функции Клинички центар се дави во ѓубре. Според сликите може да се забележи дека Клиничкиот ...
сите 365 | | | веќе видена

Шефот на европската дипломатија, Жозеп Борел, денеска повика на итен прекин на насилството и прекин на огнот меѓу Израел и Палестина. – Целта е да се заштитат ...
сите 620 | | | веќе видена

Немам намера да не го почитувам Уставот, да изигрувам некаков претседател кој има т. н. џебно вето и да не се произнесувам, вели Претседателот. Ако Собранието ...
сите 335 | | | веќе видена

Концепција за дигитализација со која ќе се укинат учебниците во основното образование нема да дозволиме да се спроведе. Масовните протести на родителите, ...
сите 253 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 100 | | | веќе видена

Актерката Амернис Нокишиќи -Јовановска, објави видео на Инстаграм ден по Рамазан Бајрам во кое додека таа е на фризер, двајцата вработни во фризерницата и ја ...
сите 120 | | | веќе видена

На денешната седница, на препорака на Комисијата за заразни болести, Владата донесе заклучок активните мерки за ограничување на движењето наместо до 18 мај, да ...
сите 216 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

А1 Македонија е на располагање на сите деловни субјекти во процесот на дигитална трансформација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: