ПРОЦЕНТ НА ВАКЦИНАЦИЈА ПО ОПШТИНИ ВО СРБИЈА - предничи Белград со вакцинирани над 40 отсто возрасни лица


Белград е првиот град во Србија со повеќе од 40 проценти вакцинирани возрасни лица, следен од Ужице со 39,14 проценти имунизирани граѓани, потоа Сремска ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Сепак , неговата земја престана да го прави тоа поради многу ретки случаи на згрутчување на крвта . Говорејќи на научна конференција спонзорирана од Данската ...
| | веќе видена | слични

Британскиот регулатор на лекови денес соопшти дека се пријавени дополнителни 41 случај на ретки згрутчувања на крвта по дози на вакцина „АстраЗенека“ против ...
| | веќе видена | слични

Во интервју за Ен-би-си, тој ги отфрли коментарите дека млади и здрави луѓе не треба да се вакцинираат Директорот на Институтот за алергија и заразни болести ...
| | веќе видена | слични

„Во Европа, ние сме во завршна фаза пред да доставиме податоци за клиничко испитување до Европската агенција за лекови (ЕМА) и постапката треба да трае од ...
| | веќе видена | слични

Европската агенција за лекови (ЕМА) примила извештаи за 11 случаи на тромбоза со тромбовитопенија по вкацинирањето со „Pfizer“ и 2 по употребата на „Moderna“ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 142 | | | веќе видена

Зголемувањето на еколошката такса за горивата нема драстично да ја намали потрошувачката, но зголемените цени негативно ќе влијаат на стандардот на граѓаните. ...
сите 236 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 484 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПРОЦЕНТ НА ВАКЦИНАЦИЈА ПО ОПШТИНИ ВО СРБИЈА - предничи Белград со вакцинирани над 40 отсто возрасни лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: