Сончево и топло, од утре промена на времето

4 копии

JСП „Скопје“ ги информира граѓаните дека в сабота, 1 мај, јавниот превоз ќе сообраќа по вообичаен возен ред, без временски ограничувања. Во другите денови од ...
| | веќе видена | слични

Времето утре ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од јужен правец. Попладне претежно на југоистокот ќе има услови за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во останатите денови од претстојниот, продолжен празничен викенд, односно во петок, недела и понеделник, автобусите ќе сообраќаат до 21 часот по неделен возен ...
| | веќе видена | слични

29-тиот ден од месец април, четврток, во Македонија носи сончево и топло време со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер во западните делови ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер во западните делови од југозападен, во источните од југоисточен ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Изолирана појава на краткотраен пороен дожд и грмежи, претежно во планинските подрачја најавува за утре Управата за хидрометеоролошки работи. Потоа до ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Совршен систем не постои никаде во светот, ни во нашата држава. Ни денес не е совршено образованието и нема да биде во догледно време, но првиот чекор на ...
сите 279 | | | веќе видена

Импресионирани сме од темпото со кое се одвиваат реформите во Северна Македонија и со нетрпение очекуваме што поскоро да почнат преговорите за членство на ...
сите 150 | | | веќе видена

Македонците се народ со богата лексика, со долга јазична традиција и со лексичко наследство кое не може да се оспори, порача премиерот Зоран Заев. Речникот е ...
сите 104 | | | веќе видена

За време на претстојните празници прв приоритет е почитување на мерките. Пожелно е да се тргнеме од турканици, да држиме дистанца, а во храмовите задолжително ...
сите 148 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сончево и топло, од утре промена на времето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: