КОИ АНТИТЕЛА СЕ ПОДОБРИ, оние од вакцината или од прележан вирус? Одговара виролог


„Во моментот кога ќе се приближиме до бројката од над 2/3 од населението да се вакцинирани, нема да имаме повеќе од 100 нови случаи на ден, ќе биде доволна ...
| | веќе видена | слични

Бројни здравствени експерти наведуваат дека вакцината е излез од тунелот и дека само со вакцинација можеме да ја победиме пандемијата на коронавирусот. Но, ...
| | веќе видена | слични

Раководителот на лабораторијата за напредна геномика од Институтот Руџер Бошковиќ, Оливер Вугрек, рече дека новите соеви не се неочекувани во Хрватска и дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Германскиот виролог Кристијан Дростен вели дека со вакцинирањето сме целосно заштитени од коронавирусот, но дека заштитата е временски ограничена. Тој тврди ...
| | веќе видена | слични

Овие кодови ја означуваат точната локација на промената на геномот, пишува Дојче веле. Индивидуалните мутации се познати подолго време: E484Q е сличен на ...
| | веќе видена | слични

Пандемијата на коронавирусот ќе заврши, вели г ерманскиот виролог Кристијан Дростен. Тој нагласи дека заштитата на слузницата ќе биде намалена идната зима, па ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонските репрезентативци денеска околу 14 часот, од Амстердам слетаа на скопскиот аеродром. Таму ги пречекаа стотина фанови, кои се сликаа со нив, земаа ...
сите 656 | | | веќе видена

Во Бразил, во последните 24 часа се регистрирани 115.228 нови случаи на корона вирусот, што е рекорден дневен биланс од почетокот на пандемијата, објави ...
сите 485 | | | веќе видена

Македонскиот министер за евроинтеграции Никола Димитров вложи многу напор да лобира во ЕУ за Северна Македонија во спорови со Бугарија, но тоа не значи дека ...
сите 410 | | | веќе видена

Во однос на темата која што излезе вчера во медиумите од коалициониот партнер на Зоран Заев за промена на химна и знаме, единствениот договор за кој веруваме ...
сите 212 | | | веќе видена

Македонските официјални претставници изразија разочарување што Европската унија уште еднаш не и додели датум за почеток на преговори на Македонија поради ...
сите 394 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика ги повикува работодавачите, негователите и воспитувачите во градинките, вработените во Центрите за социјална ...
сите 136 | | | веќе видена

Заев годишно ќе зема по 54 милиони евра повеќе од џебот на народот и сметките на фирмите со покачувањето на горивата. 54 милиони евра помалку кај граѓаните ќе ...
сите 162 | | | веќе видена

Денес во Штип на официјална свечена церемонија беше отворен Конзулатот на Унгарија. На настанот присуствуваа министерот за надворешни работи и трговија на ...
сите 131 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОИ АНТИТЕЛА СЕ ПОДОБРИ, оние од вакцината или од прележан вирус? Одговара виролог

Од:
До кого (е-маил):
Порака: