Србија е близу до враќање на животот во нормала, но што е со Македонија?


Ако успееме да вакцинираме повеќе од четири милиони граѓани во следните неколку месеци, тогаш нивото на колективен имунитет ќе биде доволно за да се вратиме во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Германската лабораторија „Бионтек“ наскоро ќе достави барање до ЕУ за одобрување на својата вакцина против Ковид-19 за деца на возраст од 12 до 15 години и ...
| | веќе видена | слични

Вториот лек пристигна во Србија, покрај лекот „бамланивимаб“ од групата на неутрализирачки моноклонални антитела. Станува збор за 20.000 дози „регенерон“ што ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Европа може да достигне колективен имунитет против коронавирусот за три-четири месеци, изјави директорот на германската фармацевтска компанија „Бионтек“, Угур ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Германската лабораторија „Бионтек“ е пред поднесување барање до Европската унија за одобрување на употребата на вакцината што ја произведува заедно со „Фајзер“ ...
| | веќе видена | слични

Бројни здравствени експерти наведуваат дека вакцината е излез од тунелот и дека само со вакцинација можеме да ја победиме пандемијата на коронавирусот. Но, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Првите резултати од тестирањето на вакцините на „Фајзер/Бионтек“ против коронавирус кај бебиња на возраст од шест месеци ќе бидат познати во септември, пишува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Франција и Германија предложиле да биде поканет рускиот претседател Владимир Путин на самит со Европската унија како дел од поширокото продолжување на ...
сите 283 | | | веќе видена

Работодавците во Москва се должни да отпуштаат вработени кои одбиваат вакцинација против коронавирусот, соопштија од Оперативниот штаб за контрола и следење ...
сите 445 | | | веќе видена

Македонскиот министер за евроинтеграции Никола Димитров вложи многу напор да лобира во ЕУ за Северна Македонија во спорови со Бугарија, но тоа не значи дека ...
сите 621 | | | веќе видена

Данска стигна до фантастична 4:1 победа над Русија за емотивен пласман во осминафиналето на ЕУРО 2020, откако го започнаа турнирот со неверојатните сцени со ...
сите 128 | | | веќе видена

Заев годишно ќе зема по 54 милиони евра повеќе од џебот на народот и сметките на фирмите со покачувањето на горивата. 54 милиони евра помалку кај граѓаните ќе ...
сите 157 | | | веќе видена

Македонските официјални претставници изразија разочарување што Европската унија уште еднаш не и додели датум за почеток на преговори на Македонија поради ...
сите 310 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Србија е близу до враќање на животот во нормала, но што е со Македонија?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: