Граѓаните помлади од 60 години што се вакцинираа со „Астра Зенека“ во Србија, втората доза нема да ја примат во Македонија


Граѓаните кои примија прва доза од вакцината „Астра Зенека“, а сакаат да се ревакцинираат со истата вакцина, тоа може да го сторат во соседна Србија. ...
| | веќе видена | слични

Вториот лек пристигна во Србија, покрај лекот „бамланивимаб“ од групата на неутрализирачки моноклонални антитела. Станува збор за 20.000 дози „регенерон“ што ...
| | веќе видена | слични

Бројни здравствени експерти наведуваат дека вакцината е излез од тунелот и дека само со вакцинација можеме да ја победиме пандемијата на коронавирусот. Но, ...
| | веќе видена | слични

По неколку месеци локдаун, пред две недели се отвори Велика Британија - продавници, маркети, фризери и салони за убавина, спортски сали, паб тераси ... Таа ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Професорот од универзитетот Оксфорд, со хрватско потекло, Кристијан Рамадан беше гостин во телевизиско интервку и рече дека не го прославил отворањето во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Студијата, чии резултати се објавнеи денеска, покажува дека луѓето кои се заразуваат со вирусот три недели откако ја примиле првата доза на вакцината Pfizer ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По примањето на прва доза на вакцина против Ковид-19 можноста за инфекција е намалена за дури две третина, како и дека една доза од вакцината е доволна за 74 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

10.000 граѓани досега се вакцинирале во салата "Билјанини извори" во Охрид кој е пункт за имунизација за граѓаните од Југозападот. Денеска на вакциналниот ...
сите 423 | | | веќе видена

Бележиме тренд на намалување на новозаразените пациенти со ковид-19, а има и значително празнење на болниците, рече министерот за здравство Венко Филипче на ...
сите 257 | | | веќе видена

Во најсмртоносниот поединечен напад, откако на почетокот на неделава избија судири со Хамас во Газа, загинале две жени и осум деца, пренесува агенцијата АП, а ...
сите 429 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 85 | | | веќе видена

Креативните идеи од ЕУ се последна надеж за отстранување на бугарското вето, оптимист е премиерот Зоран Заев дека во јуни Македонија ќе ги почне преговорите со ...
сите 518 | | | веќе видена

Во Србија веќе се вакцинирани над 4 милиони граѓани против корона вирусот или точно 4.013.265 лица, а двете дози ги примиле 1 741 148 Срби, објави Б92 . ...
сите 519 | | | веќе видена

Актерката Амернис Нокишиќи -Јовановска, објави видео на Инстаграм ден по Рамазан Бајрам во кое додека таа е на фризер, двајцата вработни во фризерницата и ја ...
сите 124 | | | веќе видена

И Битола денеска протестираше против најавените реформи во образованието. Илјадници луѓе излегоа на улиците спротивставувајќи се на промените кои се најавени, ...
сите 158 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Граѓаните помлади од 60 години што се вакцинираа со „Астра Зенека“ во Србија, втората доза нема да ја примат во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: