Големи бројки на починати од ковид во земјава, што вели Филипче за рестриктивните мерки за празниците

Во Македонија, 47 лица починале од вирусот корона а се регистрирани 627 нови случаи на инфекција, соопшти вчера Министерството за здравство. Досега, 4556 лица ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Македонија и во последните 24 часа бележи голем број починати, дури 46 смртни исходи како последица од компликациите предизвикани од болеста Covid-19, додека ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Бројот на заболени бележи пад, ако трендовите продолжат во оваа насока на крајот на оваа, и почетокот на идната недела, ќе следуваат и дополнителни попуштања ...
сите 214 | | | веќе видена

Филхармонијата денеска ќе одржи концерт со кој ќе ја одбележи годишината од смртта на македонскиот револуционер Гоце Делчев.На програмата ќе бидат дела од ...
сите 103 | | | веќе видена

Бугарска црковна делегација, предводена од митрополитот врачански Григориј, денеска со владин авион замина за Израел за да го донесе во Бугарија благодатниот ...
сите 75 | | | веќе видена

Од следната недела е можно олабавување на рестриктивните мерки, ако продолжи да паѓа бројот на заразени од ковид. Епидемијата полека стивнува, во ек е ...
сите 416 | | | веќе видена

Од 9 илјади закажани термини за вакцинација против Ковид-19, вчера на пунктовите низ цела земја дошле 4.500 граѓани, кажа денеска министерот за здравство Венко ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Големи бројки на починати од ковид во земјава, што вели Филипче за рестриктивните мерки за празниците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: